Partnerzy serwisu:

Kalisz przekazał dwa autobusy dla Kamieńca Podolskiego

Redakcja/inf. pras. 24.05.2022

Kalisz przekazał dwa autobusy dla Kamieńca Podolskiego
fot. UM Kalisz
Także Kalisz dołączył do polskich miast, które zdecydowały się na przekazanie autobusów miejskich dla ukraińskich samorządów. Kaliskie autobusy trafiły do Kamieńca Podolskiego.
– Konsekwentnie wspieramy naszych ukraińskich partnerów. Tam pomoc jest wciąż bardzo potrzebna. Tym bardziej cieszymy się, że oprócz darów przygotowanych przez kaliszan, możemy przekazać autobusy, które nie są już wykorzystywane przez Kaliskie Linie Autobusowe, a posłużą do przewozu mieszkańców na terenie Kamieńca Podolskiego – podkreśla prezydent Kalisza, Krystian Kinastowski.

Pojazdy marki IVECO, wyprodukowane w 2011 roku, zasilą flotę przedsiębiorstwa transportowego i będą woziły mieszkańców Kamieńca Podolskiego.

Przekazywany model mieści 12 miejsc siedzących i 26 stojących. Pojazdy są sprawne technicznie i spełniają normę Euro5.

Autobusy nie pojechały do Ukrainy puste. Oddział Rejonowy PCK w Kaliszu przekazał artykuły spożywcze, mleko w proszku, artykuły higieniczne, naczynia jednorazowe, butelki, smoczki oraz środki opatrunkowe. W sumie ukraińskie miasto partnerskie wraz z autobusami otrzymało ponad 500 kg towarów o wartości kilkunastu tysięcy złotych.

Kalisz dołączył do Poznania, Gdańska, Warszawy, oraz wielu innych samorządów, które zdecydowały się na przekazanie miejskich autobusów ukraińskim partnerom. 
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony