Partnerzy serwisu:

Już 100 partnerów w programie Visa Ready for Transit

jd/inf. pras. 08.11.2019

Już 100 partnerów w programie Visa Ready for Transit
fot. Visa
Visa Ready for Transit to globalny program dla partnerów w transporcie publicznym. Dzięki niemu organizatorzy transportu publicznego zyskują dostęp do poszerzonej sieci rozwiązań technologicznych i wiedzy specjalistycznej, które mogą ułatwić podróżowanie. Visa grupuje tych, dzięki którym może rozpowszechniać w transporcie publicznym swoje rozwiązania płatnościowe. Obecnie wśród 100 uczestników programu jest 15 partnerów technologicznych z obszaru Europy Środkowo-Wschodniej.
Visa przekonuje, że płatność zbliżeniowa za przejazd za pomocą karty czy smartfona pomaga podróżnym oszczędzić cenny czas, ponieważ pozwala zapomnieć o konieczności zakupu biletu papierowego, używania karty miejskiej czy stania w kolejce do jej ponownego zasilenia. Tylko w ubiegłym roku Visa pomogła uruchomić 60 nowych projektów dla transportu publicznego, a te prowadzone obecnie spotykają się z pozytywną reakcją pasażerów. W ujęciu rok do roku odnotowano 40-procentowy wzrost liczby płatności zbliżeniowych.

Tego rodzaju płatności niedawno wprowadzono w kilku miastach Polski (m.in. we Wrocławiu czy w Bydgoszczy), ale są coraz powszechniejsze na świecie. W maju podobną usługę uruchomiono w Nowym Jorku.

– Metropolitan Transport Authority, jest zaangażowane w zapewnianie coraz szybszych i wygodniejszych podróży dla naszych pasażerów. Karty zbliżeniowe i smartfony nie tylko ułatwiają im dotarcie tam, dokąd chcą się udać, ale także zapewniają elastyczność przy wyborze preferowanej metody płatności – mówi Al Putre, odpowiedzialny za projekt One Metropolitan New York w MTA. – Od momentu wprowadzenia na rynek OMNY, nowego zbliżeniowego systemu płatności za bilety, otrzymaliśmy bardzo pozytywne opinie od podróżnych. Dodatkowo, od momentu debiutu 31 maja zrealizowaliśmy blisko trzy miliony transakcji. Współpraca z partnerami posiadającymi specjalistyczną wiedzę techniczną i możliwości dostarczania tego rodzaju rozwiązań miała kluczowe znaczenie dla powodzenia tego projektu – dodaje.

– Edynburg, miasto chętnie odwiedzane przez podróżnych z całego świata i zamieszkane przez blisko pół miliona ludzi, musi równoważyć potrzeby transportowe zarówno jego mieszkańców, jak i odwiedzających go gości. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni reakcją pasażerów od momentu wprowadzenia płatności zbliżeniowych we wszystkich autobusach miejskich, których jest ponad 600. W dwa miesiące od uruchomienia tej usługi odnotowaliśmy dwa miliony transakcji zbliżeniowych – mówi z kolei Stevie Chambers, dyrektor w szkockim przedsiębiorstwie przewozowym Lothian.

– Największą korzyścią dla naszych klientów jest to, że w przeciwieństwie do tradycyjnej metody zakupu i wydawania biletów, nie jest wymagane posiadanie jakiejkolwiek wiedzy odnośnie taryfy biletowej. Po prostu system wybiera dla podróżnego najkorzystniejszy cenowo wariant biletu. Jeżeli jesteś organizatorem transportu publicznego, to płatności zbliżeniowe powinny stać się częścią twojego systemu biletowego – wyjaśnia.

W Polsce ten rynek jest rozwojowy. Według NBP w Polsce ponad 86 proc. płatności bezgotówkowych kartami jest dokonywanych zbliżeniowo . Co więcej, na koniec czerwca 2019 r. Polacy posiadali ponad 36 mln kart zbliżeniowych i ich liczba stale wzrasta.

– Cieszymy się z coraz większej popularności programu Visa Ready for Transit, ponieważ ma on zasadnicze znaczenie w przyśpieszeniu wdrożenia płatności zbliżeniowych w transporcie publicznym. W ramach programu udostępniamy organizatorom transportu publicznego sprawdzone przez Visa rozwiązania, jednocześnie pomagając naszym partnerom w uzyskaniu maksymalnej stopy zwrotu z inwestycji – mówi Nick Mackie, Global Head of Urban Mobility w Visa.

Zbliżeniowe rozwiązania dla transportu publicznego usprawniają pobieranie opłat za przejazd i ograniczają koszty operacyjne, jednocześnie pomagając zwiększyć liczbę pasażerów dzięki ulepszonemu doświadczeniu podróży . Poprzez udział w programie Visa Ready for Transit, organizatorzy transportu publicznego na całym świecie zyskują dostęp do 100 partnerów, którzy dysponują rozwiązaniami i kompetencjami dotyczącymi kluczowych aspektów systemów poboru opłat nowej generacji. Oprócz dostawców technologii, w programie partnerskim Visa uczestniczą także firmy konsultingowe, które mogą wspierać organizatorów transportu publicznego poprzez udostępnianie dokumentacji technicznej i wiedzy specjalistycznej z zakresu projektowania i wdrażania tego typu rozwiązań.

PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony