Partnerzy serwisu:

Jonkowo pod Olsztynem kupuje karsany

Przemysław Farsewicz 23.05.2019

Jonkowo pod Olsztynem kupuje karsany
fot. Globetrotter19, lic. CC BY-SA 3.0
Po czterech bezskutecznych próbach, podolsztyńskiej gminie Jonkowo udaje się w piątym podejściu kupić wreszcie dwa małe autobusy do zorganizowania komunikacji gminnej. Będą to Karsany Atak. Nie obyło się bez dopłacania do zamówienia. Nowe pojazdy przyjadą za pół roku.
Jonkowo pod Olsztynem na potrzeby uruchomienia komunikacji gminnej już kilkukrotnie próbowało pozyskać dwa małe autobusy. Pierwsze trzy przetargi organizowane we współpracy ze Stawigudą przynosiły brak ofert lub znaczne przekroczenie budżetu. Pierwsze samodzielne postępowanie przetargowe Jonkowa w efekcie przyniosło jedną ofertę – MMI ze Zbyszewa – ale z przyczyn formalny zamawiający musiał ją odrzucić.

Dopiero piąty przetarg przyniósł pozytywne rozstrzygnięcie. Ponownie o zamówienie walczyła tylko jedna firma – MMI ze Zbyszewa. Również i tym razem przekroczono budżet w wysokości 1,4 mln zł. Oferta firmy z pomorza to 1,55 mln zł brutto. Wykonawca zobowiązał się jednak dostarczyć pojazdy szybciej, bo w ciągu 180 dni. Dzięki dodatkowym środkom finalnie rozstrzygnięto przetarg. W autobusie znajdzie się miejsce dla 51 podróżnych.

Gmina Jonkowo chciała kupić dwie sztuki niskopodłogowych autobusów transportu publicznego o długości 8,1 metra i minimalnej liczbie 40 miejsc dla pasażerów z miejscami do siedzenia dla 20. Pojazdy mają być wyprodukowane w roku dostawy. Wejście do środka ma zapewnić dwoje drzwi – pierwsze pojedyncze 0,65 m, a drugie podwójne o szerokości 1 m. Ponadto w środku ma się znaleźć jedno miejsce na wózek osoby niepełnosprawnej. Zaznaczono, że autobus w części dostosowanej dla osób niepełnosprawnych ma być niskowejściowy, czyli pozbawiony stopni wejściowych, w którym przynajmniej 35% przestrzeni przeznaczonej dla pasażerów stojących tworzy powierzchnię pozbawioną stopni i zapewniającą dostęp do co najmniej jednej pary drzwi wejściowych. Silnik ma spełniać normę emisji spalin Euro 6. Dodatkowo dla pasażerów przewidziano klimatyzację, dostęp do Wi-Fi oraz tablice z informacją pasażerską. Zamawiający zakłada, że wykonawca podejmie się naprawy gwarancyjnej w miejscu garażowania lub ewentualnego unieruchomienia pojazdu.

Firma MMI ze Zbyszewa zaproponowała gminie Karsany Atak. Autobusy mają posłużyć do zorganizowania komunikacji gminnej, która obsłuży m.in. Warkały, Giedajty, Wrzesinę, Porbady, Godki, Węgajty, Jonkowo, Mątki i Wilimowo. Zakup współfinansowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014–2020.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony