Partnerzy serwisu:

Jest wniosek o nowy termin zakończenia budowy SKM Szczecin

Jakub Rösler 24.01.2022

Jest wniosek o nowy termin zakończenia budowy SKM Szczecin
fot. eReN/sm42.pl
Jak poinformowało Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, które jest liderem zadania budowy SKM Szczecin, PKP PLK złożyło do Centrum Unijnych Projektów Transportowych wniosek o przesunięcie terminu zakończenia prac. O rok, do 31 grudnia 2023 roku.
SKM Szczecin ma poważne problemy. Ostatnio udało się wyłonić wykonawcę zastępczego, który wykona część prac w zadaniu obejmującym linię kolejową do Polic, lecz mimo to nadal nie jest pewne czy inwestycję uda się zakończyć w terminie, a więc 31 grudnia 2022 roku.

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że inwestycje kolejowe w Polsce z reguły są opóźnione, lecz ta przy budowie SKM Szczecin jest wyjątkowo długa i coraz bardziej realne staje się przekroczenie terminu założonego na początku inwestycji. Dlatego to takie ważne? Ponieważ inwestycja jest w znacznej mierze dofinansowana ze środków unijnych i w razie nie zakończenia prac w 2022 roku, środki z UE będą musiały zostać zwrócone. Teraz jednak pojawiła się nadzieja na to, iż termin zakończenia uda się wydłużyć.

Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego (SSOM), które jest liderem tego zadania, poparło wniosek PKP PLK o to, aby zmienić termin zakończenia prac na 31 grudnia 2023 roku. Wniosek ten został złożony do Centrum Unijnych Projektów Transportowych (CUPT). Jak poinformowało stowarzyszenie, jeśli CUPT wyrazi swoją zgodę, to utrata finansowania nie jest zagrożona.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inteligentne systemy transportowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony