Partnerzy serwisu:

Jest umowa na nowy dworzec w Nidzicy (wizualizacje)

Witold Urbanowicz 07.05.2019

arrow
arrow
Jest umowa na nowy dworzec w Nidzicy (wizualizacje)
mat. PKP SA
Jest umowa na nowy dworzec w Nidzicy (wizualizacje)
Jest umowa na nowy dworzec w Nidzicy (wizualizacje)
Jest umowa na nowy dworzec w Nidzicy (wizualizacje)
PKP SA podpisały umowę z wykonawcą nowego dworca systemowego w Nidzicy przy linii 216 Działdowo – Olsztyn. Prace potrwają ok. roku. Wcześniej do Nidzicy powinny wrócić natomiast pociągi.
Przed majówką, 26 kwietnia, PKP SA podpisały umowę z firmą A-Projekt z Warszawy na budowę dworca w Nidzicy. Jej wartość to blisko 17 mln zł brutto.

Zakres prac przewiduje zburzenie istniejącego budynku dworca, oddanego do użytku w 1961 r. W jego miejscu powstać ma tzw. innowacyjny dworzec systemowy w oparciu o zunifikowany projekt PKP SA. Część dworcowa będzie zawierała poczekalnię, pomieszczenia kasy biletowej, toalety ogólnodostępne z pomieszczeniami gospodarczym i pomieszczeniem opiekuna z dzieckiem, pomieszczenia techniczne. Natomiast w części „miejskiej” przewidziano punkt biblioteczny w formie poczekalni dla pasażerów z możliwością korzystania z zasobów bibliotecznych.

Inwestycja zakłada też zagospodarowanie otoczenia. Przy dworcu przewidziano wiatę parkingową dla rowerów i motocykli. Zaplanowano też wymianę nawierzchni, rewitalizację zieleni, nowe miejsca parkingowe.

Wykonawcę dworca w Nidzicy udało się wyłonić  po kilku przetargach. Szybciej więc zakończą się prace torowe prowadzone przez PKP PLK. W tej chwili wstrzymany jest ruch pociągów między Olsztynkiem a Działdowem w ramach trwającej modernizacji linii 216 Działdowo – Olsztyn. – W Nidzicy widać już zarys konstrukcji nowego peronu. Wykonawca ustawił ścianki peronowe. Obiekt po przebudowie będzie miał 300 metrów i będzie dwukrawędziowy. Wyższa konstrukcja zapewni podróżnym wygodniejsze wsiadanie do pociągów. Peron będzie także przystosowany do obsługi osób o ograniczonych możliwościach poruszania się – informuje Martyn Janduła z biura prasowego PKP PLK. Jak dodaje, będą też stojaki rowerowe.

Zarządca infrastruktury zapowiada, że pociągi wrócą na trasę przez Nidzicę od grudniowej zmiany rozkładu jazdy. – Na odcinku Olsztynek – Działdowo, gdzie trwają prace, wymieniane są tory m.in. przy użyciu maszyny PUN. Na odcinku pomiędzy Nidzicą a Działdowem jest już nowy tor oraz wszystkie słupy trakcyjne. Nowe elementy zapewnią jazdę na tym odcinku z wyższą prędkością – zapewnia Janduła. Koszt prac, realizowanych na tej linii w ramach Polski Wschodniej, to ok. 260 mln zł.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony