Partnerzy serwisu:

Jest przetarg na kolejny odcinek tramwaju na Tarchominie

Witold Urbanowicz 20.10.2015

Jest przetarg na kolejny odcinek tramwaju na Tarchominie
ul. Światowidafot. Mikiapole3, lic. CC BY-SA 3.0 Warszawa.wikia.pl
Tramwaje Warszawskie wspólnie z Zarządem Transportu Publicznego ogłosiły przetarg na budowę kolejnego odcinka linii tramwajowej na Tarchominie – od pętli Tarchomin Kościelny przy Mehoffera do Nowodworów. Całość ma być gotowa do końca 2016 r.
Zgodnie z zapowiedziami przetarg na kolejny odcinek linii tramwajowej na Tarchominie, tym razem do Nowodworów, został ogłoszony jeszcze w październiku. Zadaniem wykonawcy będzie budowa ok. 1,5-kilometrowej trasy wzdłuż Światowida. Przewidziano dwa przystanki – na skrzyżowaniach z Hanki Ordonówny i Stefanika. Linia w tym etapie nie będzie zakończona pętlą (tę przewidziano dopiero na kolejnym, ostatnim odcinku) – trasę mają obsługiwać tramwaje dwukierunkowe, które będą korzystać z przejazdu torowego zaplanowanego pomiędzy Hanki Ordonówny a Strumykową.

W zakres prac wchodzą wszelkie prace dodatkowe, jak przebudowa układu drogowego czy instalacji podziemnych będących w kolizji z torowiskiem. Przedmiotem zamówienia jest również realizacja stacji prostownikowej trakcyjnej Nowodwory. Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu mija 20 listopada. Rozpoczęcie robót planowane jest na II kwartał 2016 r. Wykonawca na realizację zamówienia będzie miał osiem miesięcy. Jak informują Tramwaje Warszawskie, linia powinna być gotowa do końca 2016 r.

W kolejnym etapie tramwaje mają dojechać do planowanej pętli Winnica w rejonie Modlińskiej. Na razie Tramwaje Warszawskie czekają na przygotowanie dokumentacji zamiennej dla budowy trasy i rozbudowy ulicy Światowida. Termin jej przygotowania mija w lipcu przyszłego roku. Poprawiona dokumentacja stanie się podstawą dla przetargu na dalszą rozbudowę trasy.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Tramwaj na Tarchomin
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony