Partnerzy serwisu:

Jekaterynburg testuje niskopodłogowy tramwaj Uraltransmaszu

Witold Urbanowicz 23.05.2020

Jekaterynburg testuje niskopodłogowy tramwaj Uraltransmaszu
fot. Uraltransmasz
Trzyczłonowy, w pełni niskopodłogowy tramwaj 71-418, wyprodukowany przez Uraltransmasz, odbywa jazdy próbne w Jekaterynburgu. Po ich zakończeniu zostanie dopuszczony do seryjnej produkcji.
Tramwaj o długości 27,8 m mieści 320 pasażerów. Pod koniec zeszłego roku pojazd został dopuszczony do ruchu. Przy środkowych drzwiach znajduje się wysuwana rampa dla wózków.Jest wyposażony w klimatyzację, monitoring i elektroniczną informację pasażerską.

Nowy tramwaj, jak podkreśla producent – firma Uraltransmasz, wchodząca w skład Uralwagonmaszu, będącego częścią korporacji państwowej Rostech – zbudowany jest z komponentów krajowej produkcji. – Model 71-418 stanowi nasz obiecujący rozwój. Wagon został przetestowany na terenie zajezdni, teraz jest testowany przy obciążeniu nominalnym i maksymalnym w ruchu miejskim. Następnie otrzyma certyfikat zgodności i zostanie wprowadzony do produkcji seryjnej – powiedział Andriej Makarow, zastępca dyrektora generalnego ds. produktów cywilnych JSC Uraltransmash.

Jak dodaje producent – tramwaj nie wymaga przebudowy przystanków, torowisk ani zajezdni. Nowy tramwaj w pełni „wpisuje się” w istniejącą infrastrukturę rosyjskich miast.


fot. Uraltransmasz

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony