Partnerzy serwisu:

Jedna, bardzo droga oferta na wodór dla poznańskich autobusów

Jakub Rösler 06.04.2022

Jedna, bardzo droga oferta na wodór dla poznańskich autobusów
fot. MPK Poznań
MPK Poznań otworzyło oferty w przetargu na dostawę wodoru, który ma zostać wykorzystany jako paliwo dla autobusów wodorowych, które zamierza kupić spółka. Jedyną ofertę złożył PKN Orlen, a jej cena znacznie przekracza budżet przewoźnika.
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu właśnie otworzyło oferty w przetargu na dostawy wodoru dla autobusów elektrycznych napędzanych tych paliwem. O samym postępowaniu pisaliśmy zaraz po jego ogłoszeniu. Paliwo ma napędzać ponad 20 nowych “wodorowców”, które planuje kupić przewoźnik. Także w tej sprawie przetarg już się rozpoczął.

Wodór do Poznania chce dostarczyć jeden podmiot, a dokładniej PKN Orlen. Firma wyceniła dostawy paliwa wodorowego przez okres 15 lat na prawie 102 miliony złotych brutto. Jest to cena za maksymalną wartość zamówienia, a więc podstawę wraz z prawem opcji.

MPK Poznań chce przeznaczyć na zakup wodoru tylko 48,708 miliona złotych za zadanie podstawowe, które dotyczy dostaw 1,8 miliona kilogramów paliwa przez okres 15 lat. Natomiast na zadanie podstawowe wraz z opcją przewoźnik zarezerwował niewiele ponad 73 miliony złotych. Opcja dotyczy zwiększenia ilości zamawianego wodoru o 50%, a więc o kolejne 900 tysięcy kilogramów w ciągu omawianego okresu. Widać więc, iż różnica między budżetem a jedyną ofertą jest znacząca. Na ten moment nie wiadomo jeszcze, co zdecyduje zamawiający.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
#Wodór w transporcie
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony