Partnerzy serwisu:

Jedlińsk kupi gimbusa. Pomoże Polski Ład

Jakub Rösler 10.11.2021

Jedlińsk kupi gimbusa. Pomoże Polski Ład
fot. MOs810, lic. CC A-SA 3.0 Unported
Mazowiecka gmina Jedlińsk zakupi autobus szkolny. Samorząd otrzymał dofinansowanie na zakup autobusu, który będzie służył do dowozu dzieci do szkół. Gmina chce kupić autobus napędzany silnikiem Diesla. Otrzymana kwota dofinansowania to 1,359 miliona złotych.
Kolejnym samorządem, który dzięki pieniądzom z Polskiego Ładu zakupi autobus szkolny jest gmina Jedlińsk. Mazowiecki samorząd otrzymał 1,359 miliona złotych dofinansowania, a cały projekt jest szacowany na około 1,7 miliona złotych.

– Gmina Jedlińsk zamierza zakupić autobus z napędem klasycznym z silnikiem diesla z normą spalania EURO VI. Nowy autobus podniesie komfort podróży oraz bezpieczeństwo dzieci i młodzieży oraz ograniczy emisję zanieczyszczeń komunikacyjnych i gazów cieplarnianych poprawiając standard transportu w gminie. Pojazd winien posiadać systemy wspomagania kierowcy, rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa komunikacji, w
tym niezbędne kamery, sprawny i efektywny system hamulców, a także zapewniać niski poziom hałasu. Szczegółowa specyfikacja pojazdu będzie załącznikiem do przetargu po jego ogłoszeniu – informuje nas Grzegorz Walczak z Urzędu Gminy w Jedlińsku.

Urzędnik dodaje, że zakupiony autobus będzie wykorzystywany do dowozu dzieci do dwóch szkół znajdujących się na terenie gminy Jedlińsk. Mowa o Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jedlińsku, a także Publicznej Szkole Podstawowej w Starych Zawadach. Samorząd szacuje, że pojazd dotrze do Gminy w przyszłym roku.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Informacja pasażerska
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony