Partnerzy serwisu:

Jedenastu zainteresowanych przedłużeniem tramwaju na Tarchominie

Witold Urbanowicz 27.11.2015

Jedenastu zainteresowanych przedłużeniem tramwaju na Tarchominie
ul. Światowidafot. Elohhim, lic. CC BY-SA 3.0 WIkimedia commons
Minął termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w przetargu na przedłużenie linii tramwajowej na Tarchominie do pętli Nowdowory. Jak informują Tramwaje Warszawskie, wpłynęło jedenaście wniosków. Nowy odcinek trasy ma powstać w 2016 r.
Tramwaje Warszawskie w październiku ogłosiły przetarg na kolejny odcinek linii tramwajowej na Tarchominie – tym razem do pętli Nowodwory. Zadaniem wykonawcy będzie budowa ok. 1,5-kilometrowej trasy wzdłuż Światowida. Przewidziano dwa przystanki – na skrzyżowaniach z Hanki Ordonówny i Stefanika. Linia w tym etapie nie będzie zakończona pętlą (tę przewidziano dopiero na kolejnym, ostatnim odcinku) – trasę mają obsługiwać tramwaje dwukierunkowe, które będą korzystać z przejazdu torowego zaplanowanego pomiędzy Hanki Ordonówny a Strumykową.

Tramwaje Warszawskie poinformowały, że wpłynęło jedenaście wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Od podpisania umowy wykonawca będzie miał osiem miesięcy na realizację inwestycji. Prace powinny ruszyć w drugim kwartale 2016 r. i potrwać do końca roku.

W kolejnym etapie tramwaje mają dojechać do planowanej pętli Winnica w rejonie Modlińskiej. Na razie Tramwaje Warszawskie czekają na przygotowanie dokumentacji zamiennej dla budowy trasy i rozbudowy ulicy Światowida. Termin jej przygotowania mija w lipcu przyszłego roku. Poprawiona dokumentacja stanie się podstawą dla przetargu na dalszą rozbudowę trasy. Przedłużenie linii tramwajowej na Tarchominie to jednak nie koniec ambitnych planów Tramwajów Warszawskich.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Tramwaj na Tarchomin
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony