Partnerzy serwisu:

Jeden chętny na remont tramwaju między Bytomiem a Chorzowem

Witold Urbanowicz 27.10.2017

Jeden chętny na remont tramwaju między Bytomiem a Chorzowem
fot. Rafał Wójcik
Tramwaje Śląskie otworzyły oferty w przetargu na przebudowę torowiska łączącego Chorzów i Bytom. Pracami ma zostać objęty odcinek od przystanku Arki Bożka do ul. Siemianowickiej w Bytomiu. W postępowaniu wpłynęła jedna oferta, mieszcząca się w budżecie zamawiającego.
Przedmiotem jednego z przetargów jest przebudowa torowiska od przystanku Arki Bożka do ul. Siemianowickiej w Bytomiu. Pracami objęte będzie dwutorowe torowisko tramwajowe wbudowane jako wydzielone w rejonie ul. Chorzowskiej oraz biegnące w jezdni ul. Siemianowickiej w Bytomiu. Łączna długość torów przewidzianych do przebudowy wynosi ok. 3300 m pojedynczego toru.

O zamówienie ubiega się jedynie jeden podmiot – mający duże już doświadczenie w pracach na sieci Tramwajów Śląskich. Ofertę złożyło jedynie konsorcjum NDI o Balzola. Jej wartość wynosi 17,089 mln zł brutto, mieszcząc się w budżecie zamawiającego, określonego na kwotę 17,324 mln zł brutto. Wykonawca zaoferował 120 miesięcy gwarancji.

Zakres prac przewiduje wykonanie podbudowy, odwodnienia torowiska, nawierzchni torowej, sieci trakcyjnej. Poza jezdnią torowisko zostanie ułożone na podkładach betonowych z uzupełnieniem kruszywem łamanym, natomiast w jezdni – na płycie betonowej. Osiem przystanków zostanie przebudowanych.

Termin wykonania zamówienia określono na 15 miesięcy od podpisania umowy. Zamawiający oczekuje, aby roboty były wykonywane przy utrzymaniu ruchu tramwajowego i drogowego. Wyłączanie ruchu ma być sytuacją wyjątkową.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony