Partnerzy serwisu:

Jaworzno: Kolejne elektrobusy od Solarisa?

Witold Urbanowicz 06.09.2019

Jaworzno: Kolejne elektrobusy od Solarisa?
fot. Maciej Kowal
Solaris pozostaje bez konkurencji w kategorii autobusów elektrycznych i jako jedyny wystartował w przetargu Jaworzna na dostawy 20 autobusów różnych długości. Aby jednak wybrać ofertę, Jaworzno będzie musiało dopłacić blisko 9 mln zł.
Rozpisane zamówienie jest podzielone na dwie części. Pierwsza dotyczy pięciu pojazdów o długości od 8 do 10,5 metra. Druga część to 15 autobusów standardowej długości, czyli ok. 12-metrowych. Pojazdy w obu częściach zamówienia mają być napędzane wyłącznie elektrycznie i powinny być w całości niskopodłogowe.

Dzisiaj (6 września) minął termin składania ofert. W obu częściach wystartował jedynie Solaris. Pojazdy krótsze producent wycenił na 12,288 mln zł brutto, przy budżecie zamawiającego wynoszącym 10,763 mln zł brutto. Pojazdy 12-metrowe Solaris wycenił na 41,513 mln zł brutto, podczas gdy Jaworzno przeznaczyło na ten cel 34,133 mln zł brutto. Teraz Jaworzno będzie musiało podjąć decyzję, czy dołożyć środków, czy rozpisać nowy przetarg. Zamówienie powinno zostać zrealizowane w ciągu 11 miesięcy od podpisania umowy.

Już dziś, wśród ok. 70 autobusów miejskich, użytkowanych w Jaworznie, 23 to pojazdy elektryczne. Miasto było jednym z pierwszych ośrodków, które korzystało z dużej floty elektrobusów.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony