Partnerzy serwisu:

Jaworzno: Jedna oferta na Jawelo

Witold Urbanowicz 10.12.2018

Jaworzno: Jedna oferta na Jawelo
fot. BikeU
Jaworzno otworzyło oferty w przetargu na dostawę, instalację i uruchomienie systemu Jaworznickiego Roweru Miejskiego (JRM) oraz zarządzanie, utrzymanie i kompleksową eksploatację systemu niemal do końca 2022 r. Usługę jest w stanie świadczyć wiedeńska firma Sycube, której podwykonawcą jest BikeU.
Wykonawca w ramach realizacji Jaworznickiego Roweru Miejskiego dostarczy, zainstaluje i uruchomi system na terenie miasta, obejmujący m.in. 20 terminali stacji rowerowych, 400 elektrozamków dokowania rowerów, 200 rowerów (120 elektrycznych, 80 standardowych), z możliwością ich częściowej dyslokacji w obszarze wdrożenia JRM na terenie miasta Jaworzna. Dodatkowo wykonawca dostarczy pięć rowerów elektrycznych dla zadań specjalnych Straży Miejskiej.

W systemie minutowym pierwsze 20 minut będzie bezpłatne. Za każde kolejne 20 minut zapłacimy złotówkę, zaś po 120 minutach każda godzina będzie kosztowała 6 złotych. W systemie abonamentowym miesięczny będzie kosztował 30 zł, zaś roczny – 150 zł. Codziennie będzie można w ramach niego korzystać z roweru przez łącznie 90 minut. Rower Publiczny ma funkcjonować przez cały rok.

W postępowaniu wystartowała firma Sycube z Austrii, która zaproponowała 10,4 mln zł brutto, czyli nieznacznie poniżej budżetu zamawiającego. W tej sytuacji rozstrzygnięcie przetargu wydaje się formalnością.
Systerm roweru publicznego ma być uruchomiony w terminie 90 dni, jednak nie wcześniej niż 1 kwietnia 2019 r. Testowy rozruch powinien nastąpić najpóźniej na siedem dni przed terminem uruchomienia systemu. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje też zarządzanie, utrzymanie do połowy grudnia 2022 r.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony