Partnerzy serwisu:

Jaworzno dopłaca do kolejnych elektrobusów Solarisa

Witold Urbanowicz 10.02.2020

Jaworzno dopłaca do kolejnych elektrobusów Solarisa
fot. Maciej Kowal/Solaris
Jaworzno po kilku miesiącach rozstrzygnęło przetarg na zakup 20 elektrobusów dwóch długości. Miasto postanowiło dopłacić i zaakceptować oferty Solarisa, który wystartował w postępowaniu jako jedyny producent.
Rozpisane zamówienie jest podzielone na dwie części. Pierwsza dotyczy pięciu pojazdów o długości od 8 do 10,5 metra. Druga część to 15 autobusów standardowej długości, czyli ok. 12-metrowych. Pojazdy w obu częściach zamówienia mają być napędzane wyłącznie elektrycznie i powinny być w całości niskopodłogowe.

Termin składania ofert minął przed połową września zeszłego roku. W obu częściach wystartował jedynie Solaris. Pojazdy krótsze producent wycenił na 12,288 mln zł brutto, przy budżecie zamawiającego wynoszącym 10,763 mln zł brutto. Pojazdy 12-metrowe Solaris wycenił na 41,513 mln zł brutto, podczas gdy Jaworzno przeznaczyło na ten cel 34,133 mln zł brutto.

Ostatecznie Jaworzno postanowiło zwiększyć budżet. 17 stycznia miasto zaakceptowało ofertę Solarisa na pojazdy o długości do 10 metrów, a 7 lutego – na autobusy 12-metrowe.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony