Partnerzy serwisu:

Jakie rozwiązania KRAUSE pomagają w obsłudze autobusów elektrycznych?

inf. pras 20.10.2021

Jakie rozwiązania KRAUSE pomagają w obsłudze autobusów elektrycznych?
Platforma-robocza-do obsługi-autobusówfot. Krause
Troska o środowisko jest dziś widoczna w wielu aspektach codzienności. W miastach dostrzeżemy ją nawet w przestrzeni, w którą jeszcze do niedawna słowo „eko” trudno było wpisać. Po ulicach porusza się coraz więcej pojazdów hybrydowych i elektrycznych, a transport publiczny stawia na rozwój flot zeroemisyjnych autobusów. Rozszerzenie miejskich taborów o elektrobusy wiąże się z koniecznością dostosowania zaplecza technicznego do ich obsługi. Platformy robocze KRAUSE pomogą zorganizować bezpieczne stanowiska pracy na wysokości ułatwić pracę mechaników.
Miejski ruch uliczny w duchu eko

W czasach, kiedy walka o lepszą jakość powietrza staje się bezdyskusyjnym priorytetem, cieszy każde działanie na rzecz „czystego oddechu”. Ograniczenie emisji spalin to jedno z podstawowych zadań na rzecz ochrony środowiska i zarazem konkretne wsparcie walki ze smogiem. Zanieczyszczenia, których źródłem jest transport uliczny, skutecznie uprzykrzają miejskie życie. Dlatego rozwój elektromobilności to szansa dla wielu miast, w których liczba samochodów na drogach systematycznie rośnie. Na szczęście zwiększa się też ilość pojazdów przyjaznych naturze, i to nie tylko w obszarze aut osobowych. Z danych przedstawianych w Liczniku Elektromobilności, który aktualizuje Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) i Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) wynika, że pod koniec sierpnia 2021 r. w kraju było zarejestrowanych łącznie 29 820 samochodów elektrycznych, a liczba autobusów elektrycznych sięgnęła 578 szt.

Transport publiczny w duchu eko rośnie w liczby i w siłę, a kolejne miasta rozbudowują floty o autobusy zeroemisyjne. Rozwój elektromobilności widoczny w sektorze komunikacji miejskiej jest możliwy dzięki pomocy państwa, udzielanej np. w formie programów pozwalających na dofinansowanie procesu przekształcania flot miejskich autobusów w tabory przyjazne środowisku.

Wygodniej i bezpieczniej. Aluminiowe konstrukcje KRAUSE w obsłudze elektrobusów

Pozytywne zmiany widoczne na polskich ulicach w postaci nowoczesnych autobusów z ekologicznym napędem wiążą się także z poszukiwaniem optymalnych rozwiązań wspomagających ich serwisowanie. Elektromobilność transportu publicznego wsparta dobrze zorganizowanym zapleczem technicznym do obsługi pojazdów, może przyczynić się do tego, że z „zielonej oferty” skorzysta więcej pasażerów.

Z pomocą przychodzi firma KRAUSE, oferując aluminiowe konstrukcje ułatwiające zarówno prace montażowe, jak i konserwacyjne. To m.in. platformy robocze jezdne, umożliwiające bezproblemowe dojście do elementów pojazdu wymagających interwencji lub przeglądu, np. do modułów baterii, które w wielu modelach elektrobusów umieszczane są na dachu.

Specjalna budowa platformy zapewnia mechanikom i serwisantom wygodny, szybki dostęp do umiejscowionych wysoko części pojazdu, co wpływa i na wydajność pracy zespołów, a tym samym – na skrócenie czasu powrotu autobusów na miejskie drogi. Dodatkowe wyposażenie platform roboczych, np. w listwy ochronne czy w barierki i łańcuszki zabezpieczające, podnosi komfort pracujących, wynikający z jeszcze większego poczucia bezpieczeństwa.

Platforma robocza dopasowana do pojazdu

Firma KRAUSE dostosowuje platformy robocze do indywidualnych wymogów klienta. Co to oznacza w przypadku obsługi elektrobusów? Platforma staje się narzędziem, którego funkcjonalność można dopasować do potrzeb użytkowników oraz charakteru prac, jakie wykonują, jak również do wymiarów obsługiwanego pojazdu. Podczas projektowania konstrukcji, uwzględniane są też warunki panujące w miejscu, w którym będzie ona wykorzystywana. Indywidualne podejście do zamówienia daje możliwość zwiększenia efektywności prac na wysokościach.

Przykładem takiej realizacji jest platforma z regulacją wysokości dla firmy In-der-City-Bus GmbH. Oprócz możliwości regulowania wysokości, na których będą wykonywane prace, wykorzystano tu również opcję dopasowania konstrukcji platformy do kształtu obsługiwanych pojazdów, redukując do minimum szczelinę między platformą roboczą a autobusem. Zastosowanie takich rozwiązań nie tylko skraca czas potrzebny na wykonanie zadań i zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo działań na wysokościach.

Elektromobilność na topie i… na targach TransExpo

Elektromobilność zyskuje dziś na znaczeniu i staje się istotnym pojęciem w kontekście starań o poprawę jakości powietrza w aglomeracjach. Dzień Elektromobilności, w światowym i w krajowym wydaniu, doczekał się nawet miejsca w kalendarzu i stał się dobrą okazją do promowania ekologicznych rozwiązań w zakresie podróżowania. A takie na pewno będą prezentowane na zbliżających się XV Międzynarodowych Targach Transportu Zbiorowego TRANSEXPO, które rozpoczną się już 27 października br. w Kielcach. Nie zabraknie na nich wspomnianej firmy KRAUSE, która przygotowuje dla odwiedzających wyjątkowe stanowisko. Zaprezentuje na nim swoje innowacyjne rozwiązanie w obszarze konstrukcji specjalnych KRAUSE do obsługi elektrobusów, które dedykowane jest pracom serwisowym pojazdów transportu publicznego. Przez cały okres trwania targów, tj. w dniach 27-29 października br., na stoisku firmy dostępni będą także jej konsultanci, którzy służyć będą odwiedzającym fachową wiedzą z zakresu organizacji prac na wysokości.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony