Partnerzy serwisu:

Jakie autobusy dla Inowrocławia

Jakub Dybalski 20.03.2015

Jakie autobusy dla Inowrocławia
elektryczne solarisyFot. Solaris
Kujawskie miasto ogłosiło wyniki przetargu na dostawę dwunastu nowoczesnych autobusów o innowacyjnym napędzie. Dwa autobusy elektryczne przywiezie tam Solaris, dziesięć hybryd dostarczy Volvo.
Solaris dostarczy dwa autobusy elektryczne jednoczłonowe, 12-metrowe Urbino. Będą wyposażone w napęd o mocy 160 kW oraz baterie o pojemności 201 kWh, ładowane przy pomocy zewnętrznej ładowarki o mocy 20 kW, podłączanej za pośrednictwem złącza plug-in. Dodatkowo pojazd zostanie przygotowany do późniejszej instalacji pantografu. Autobusy będą trzydrzwiowe z co najmniej 22 miejscami siedzącymi. Miasto za oba pojazdy zapłaci 4 514 100 zł brutto.

Volvo dostarczy do Inowrocławia dziesięć hybryd spalinowo-elektrycznych w modelu 8900. Podobnie jak solarisy, będą 12–metrowe i całkowicie niskopodłogowe. Są wyposażone w silnik elektryczny, akumulatory i mały silnik diesla, spełniający nowe europejskie normy Euro 6. Akumulatory są ładowane energią generowaną podczas hamowania pojazdu, silnik elektryczny jest wykorzystywany głównie do przyśpieszenia od zera do 15-20 km/h. Za hybrydy miasto zapłaci 16 334 400 zł brutto.Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Proces inwestycyjny
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony