Partnerzy serwisu:

Jacobs Engineering opracuje projekt trasy lekkiej kolei w Cork

Rafał Dybiński 18.08.2020

Jacobs Engineering opracuje projekt trasy lekkiej kolei w Cork
fot. Jacobs Engineering
Firma Jacobs Engineering przeanalizuje i opracuje wstępny projekt trasy lekkiej kolei w aglomeracji Cork. Transport Infrastructure Ireland (TII) i National Transport Authority (NTA) przeznaczą na inwestycję miliard euro.
25 przystanków rozmieszczonych na odcinku siedemnastu kilometrów linii połączy węzły Ballincollig na zachodnich przedmieściach oraz Mahon Point na wschodzie miasta. Lekka kolei obsłuży w ren sposób Cork Science & Innovation Park, Cork Institute of Technology, Cork University Hospital, University College Cork, ścisłe centrum, stację Kent Iarnrod Eireann oraz Docklands.

Czas przejazdu na trasie oszacowano na 47 minut. Linię obsłuży w sumie flota 27 pojazdów, które będą jeździć w pięciominutowym cyklu. Liczbę podróżnych spodziewa się na poziomie 46 mln rocznie.

Drugie co do wielkości miasto w Irlandii zlikwidowało linie tramwajowe pod koniec września 1931 roku. Pojazdy na szynach, obsługujące trzy trasy (Blackpool – Douglas, Summerhill – Sunday's Well i Tivoli – Blackrock) wyparły wówczas autobusy i samochody.

Projekt reaktywacji tego środka komunikacji, pod postacią już lekkiej kolei, został uwzględniony w Strategii Transportu Obszaru Metropolitalnego Cork, zatwierdzonej na początku bieżącego roku. – Lekka kolei sprawdziła się w wielu miastach, w tym w Dublinie – podkreślił Michael Noland, prezes TII. – Jesteśmy bardzo entuzjastycznie nastawieni do współpracy z NTA i wszystkimi zainteresowanymi stronami w realizacji tego projektu – dodał Noland.

Strategia Transportu Obszaru Metropolitalnego Cork zakłada również inwestycje w podmiejską sieć kolejową. Planowana jest przebudowa stacji Kent Iarnrod Eireann oraz oraz budowa nowych przystanów w Tivoli Docks, Dunkettle, Water Rock, Ballynoe i Carrigtwohill West na linii Cork – Midleton-Cobh oraz w Blackpool-Kilbarry, Monard i Blarney-Stoneview na trasie Mallow – Cork.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Plany transportowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony