Partnerzy serwisu:

Iveco skompletowało największe w historii zamówienie dla Norwegii

Jakub Dybalski 04.10.2019

Iveco skompletowało największe w historii zamówienie dla Norwegii
fot. Iveco
Włoski koncern Iveco zakończył dostawy 217 autobusów trzech typów dla norweskiego przewoźnika Vy Bus. Autobusy będą jeździć na przedmieściach Oslo.
Chodzi o autobusy w wersji podmiejskiej, które mają kursować po Ovre Romerike i Nedre Romerike, które z północy i południa otaczają stolicę Norwegii.

Całe zamówienie składało się ze 110 autobusów Crossway LE Line w wersji 14,5-metrowej, które mają pomieścić 57 pasazerów siedzących i 52 stojących, 67 12-metrowych Crossway LE Line, w których może podróżować 84 pasażerów, z czego 45 na siedząco, a także 40 wysokopodłogowych Crossway Line, o długości 13 metrów, przeznaczonych dla 78 pasażerów z czego 49 będzie podróżowało na fotelach.

Wszystkie autobusy zostały wyposażone w nowoczesne urządzenia biletowe, informację pasażerską i ładowarki usb. Co ciekawe, niektóre mają możliwość zamontowania… piaskarki, co zwłaszcza zimą sprawi, że będą pełniły dwie funkcje. Autobusy są napędzane dieslem, ale mogą też korzystać z biopaliwa.

Ciekawym rozwiązaniem, którym chwali się Iveco jest listwa świetlna umieszczona przy suficie autobusów, która sprawia, że na słabiej oświetlonych norweskich trasach, droga będzie lepiej widoczna dla kierowcy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony