Partnerzy serwisu:

Irlandia kupi do 200 nowych autobusów elektrycznych

Jakub Rösler 22.07.2021

arrow
arrow
Irlandia kupi do 200 nowych autobusów elektrycznych
fot. ADL
Irlandia kupi do 200 nowych autobusów elektrycznych
Irlandia kupi do 200 nowych autobusów elektrycznych
Irlandia kupi do 200 nowych autobusów elektrycznych
Autobusy będą jednopoziomowe i zeroemisyjne, a dostarczy je konsorcjum firm Alexander Dennis Limited (ADL) i BYD UK . Umowa między firmami a Krajowym Urzędem Transportu Irlandii (NTA) opiewa na maksymalnie 200 pojazdów. Pierwsza transza ma liczyć 45 sztuk i zostać dostarczona do 2022 roku.
Pojazdy jakie zaoferowało konsorcjum, to model BYD ADL Enviro 200 EV, który wcześniej można było spotkać chociażby na ulicach Londynu. Autobusy będą mieć 12 metrów długości i będą występować w różnych konfiguracjach np. z dwoma drzwiami, czy przestrzenią dla wózków inwalidzkich, w zależności od konkretnych wymagań zamawiającego. Pojazdy, które mają zostać odebrane przez przewoźnika w 2022 roku będą obsługiwały miasto Athlone, a także Metropolię Dublina.

Porozumienie zostało zawarte na 5 lat i jest największym zakupem autobusów bezemisyjnych w historii kraju. Dodatkowo wszystkie pojazdy zostaną wyprodukowane na terenie Wielkiej Brytanii.

– Zakup tych pojazdów podkreśla działania Urzędu na rzecz zrównoważonej i dostępnej sieci transportowej. W ciągu najbliższych pięciu lat planujemy znaczny wzrost liczby niskoemisyjnych i bezemisyjnych autobusów miejskich w sieci Transport For Ireland (TFI) w całym kraju – podkreśla Anne Graham, Dyrektorka Generalna NTA

Firma Alexander Dennis Limited, która wchodzi w skład koncernu NFI, jest największym producentem autobusów w Wielkiej Brytanii. Poza, znanymi nam, pojazdami jednopoziomowymi, firma produkuje także autobusy piętrowe, w których segmencie jest światowym liderem rynku. Ostatnio władze Berlina zdecydowały się skorzystać z opcji i zamówić 198 autobusów od ADL, o czym pisaliśmy tutaj: Berlin zwiększa zamówienie do 200 piętrusów ADL – Transport Publiczny (transport-publiczny.pl)
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony