Partnerzy serwisu:

Irlandia. ADL z ramową umową na dostawę 600 piętrusów

Jakub Dybalski 31.01.2020

arrow
arrow
Irlandia. ADL z ramową umową na dostawę 600 piętrusów
fot. ADL
Irlandia. ADL z ramową umową na dostawę 600 piętrusów
Irlandia. ADL z ramową umową na dostawę 600 piętrusów
Producent autobusów Alexander Dennis Limited poinformował o umowie ramowej na 600 hybrydowych autobusów piętrowych, podpisanej z NTA Ireland. Pierwszym etapem ma być dostawa 100 pojazdów, które mają trafić do odbiorcy już jesienią.
National Transport Authority to organizator transportu w aglomeracji dublińskiej i jednocześnie instytucja licencyjna dla całego transportu w Irlandii. Sama co do zasady nie prowadzi przewozów, tak więc autobusy najpewniej zostaną użyczone przewoźnikom na podstawie umów z NTA.

ADL okazał się najlepszy w postępowaniu, które uruchomiono w zeszłym roku. NTA miała konkretne oczekiwania wobec autobusów. Chodziło m.in. o zagwarantowanie o 30 proc. mniejszej emisji niż w przypadku autobusów z silnikiem diesla, czy gwarancja utrzymania odpowiedniej jakości użytkowania przez 12 lat.

Poroducent zaoferował Irlandczykom hybrydowe piętrowe autobusy Enviro 400ER, z opcją ładowania metodą plug–in. Bateria o pojemności 32 kWh pozwala na przejechanie w trybie zeroemisyjnym 2,5 kilometra.

W ramach umowy NTA już zamówiła 100 autobusów wspomnianego modelu. Będą miały długość 11 metrów, zmieszczą 66 pasażerów na miejscach siedzących, a także będą miały osobną strefę dla pasażerów podróżujących na wózkach lub z wózkami.

Umowa obowiązuje przez pięć lat. NTA zapewniła sobie możliwość modyfikacji w kolejnych 500 autobusach, które zostaną zamówione, w zależności od aktualnych potrzeb.

PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony