Partnerzy serwisu:

Irlandia: ADL dostarczył pierwsze hybrydowe piętrusy i otrzymał zamówienie na 180 kolejnych

Jakub Madrjas 11.12.2020

Irlandia: ADL dostarczył pierwsze hybrydowe piętrusy i otrzymał zamówienie na 180 kolejnych
fot. ADL
Irlandzki Narodowy Zarząd Transportu (NTA) zaprezentował dziś pierwszy ze 100 zamówionych w Alexander Dennis Limited piętrowych autobusów hybrydowych. Jednocześnie zamówiono kolejnych 180 hybryd plug-in.
Producent autobusów Alexander Dennis Limited podpisał w styczniu umowę ramową na 600 hybrydowych autobusów piętrowych z NTA Ireland. Pierwszym etapem była dostawa 100 pojazdów. Dziś zaprezentowano pierwsze autobusy Enviro400ER z tej partii. Do esploatacji wejdą w pierwszych tygodniach 2021 roku. Z tej partii 74 otrzyma stołeczny Dublin Bus, a 26 Bus Éireann w Galway.

Jednocześnie podpisano umowę na realizację drugiego etapu zamówienia - na 180 kolejnych pojazdów. Mają zostać dostarczone przed końcem 2021 roku.

Piętrowe autobusy Enviro 400ER z opcją ładowania metodą plug–in posiadają systemy BAE Systems Series-ER z baterią o pojemności 32 kWh, co pozwala na przejechanie w trybie zeroemisyjnym 2,5 kilometra. Autobus wyłącza silnik diesla przy niskich prędkościach, w okolicy przystanków oraz innych miejsc wyznaczonych przez operatora.

National Transport Authority to organizator transportu w aglomeracji dublińskiej i jednocześnie instytucja licencyjna dla całego transportu w Irlandii. Sama co do zasady nie prowadzi przewozów, tak więc autobusy najpewniej zostaną użyczone przewoźnikom na podstawie umów z NTA.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony