Partnerzy serwisu:

III Kongres Czystego Powietrza w lutym w Warszawie

TOR Konferencje 09.12.2019

III Kongres Czystego Powietrza w lutym w Warszawie
fot. Pixabay
Już 26 lutego w warszawskim Centrum Nauki Kopernik odbędzie się trzecia edycja Kongresu Czystego Powietrza. Wydarzenie ponownie stanie się miejscem wymiany opinii i doświadczeń przedstawicieli wszystkich stron zainteresowanych jakością powietrza w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru Mazowsza.
Obie dotychczasowe edycje Kongresu Czystego Powietrza, które odbyły się w latach 2018-2019 w Warszawie pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Mazowieckiego, spotkały się z dużym zainteresowaniem przedstawicieli samorządów i ekspertów związanych z tematyką zanieczyszczeń powietrza oraz pozytywnym odbiorem ze strony uczestników. W obydwu edycjach wzięło udział ok. 800 osób, które podczas Kongresu mogły zapoznać się m.in. ze strategiami ochrony powietrza na poziomie krajowym, wojewódzkim i gminnym, koncepcją stref czystego transportu czy przykładami skutecznych działań edukacyjno-informacyjnych.

Podczas przyszłorocznej edycji Kongresu poruszone zostaną m.in. takie tematy jak: konsultacje społeczne nowego programu ochrony powietrza, inwentaryzacji źródeł niskiej emisji, informacji i edukacji, działania samorządów na rzecz niskoemisyjnego transportu. Kongresowi towarzyszyć będzie także specjalna sesja warsztatowa, podczas której będą omawiane programy wsparcia w ramach których gminy mogą pozyskać dofinansowanie na działania związane z poprawą jakości powietrza.

Organizatorami Kongresu są Samorząd Województwa Mazowieckiego i Zespół Doradców Gospodarczych TOR.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny po rejestracji na stronie kongresczystegopowietrza.pl i otrzymaniu akredytacji organizatora.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony