Partnerzy serwisu:

II Kongres Czystego Powietrza już w lutym w Warszawie

TOR Konferencje 03.01.2019

II Kongres Czystego Powietrza już w lutym w Warszawie
fot. MJ
27 lutego w warszawskim Centrum Nauki Kopernik odbędzie się druga edycja Kongresu Czystego Powietrza, wydarzenia organizowanego wspólnie przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Zespół Doradców Gospodarczych TOR. Kongres jest jednym z największych i najważniejszych wydarzeń w Polsce dedykowanych kwestiom smogu i metod walki z nim.
Pierwszy Kongres Czystego Powietrza, który odbył się w marcu 2018 roku spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem przedstawicieli samorządów i ekspertów związanych z tematyką zanieczyszczeń powietrza. W wydarzeniu wzięło udział ponad 350 osób, które podczas Kongresu mogły zapoznać się m.in. z działaniami województwa na rzecz poprawy jakości powietrza, lokalnymi strategiami walki ze smogiem, nowymi technologiami oraz informacjami nt. poziomu zanieczyszczeń generowanych przez transport. Podsumowaniem tego przedsięwzięcia był specjalny apel wystosowany do Prezesa Rady Ministrów, który naświetlał problem smogu i rekomendował konkretne rozwiązania.

W tym roku Kongres Czystego Powietrza ponownie stanie się miejscem wymiany opinii i doświadczeń przedstawicieli wszystkich stron zainteresowanych jakością powietrza w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru Mazowsza. Wśród tematów, które zostaną poruszone na Kongresie znajdą się m.in.: program „Czyste Powietrze”, kontrola realizacji uchwał antysmogowych, transgraniczność powietrza i potrzeba współpracy miast i województw, wpływ transportu na jakość powietrza, docieranie z informacją do mieszkańców, konsolidacja dokumentów na poziomie gminy w zakresie działań na rzecz czystego powietrza. Po raz pierwszy na Kongresie poruszony zostanie także temat zanieczyszczenia hałasem i jego wpływu na życie ludzi.

Udział w wydarzeniu jest nieodpłatny po rejestracji i otrzymaniu akredytacji organizatora. Szczegóły programu i rejestracji dostępne są na stronie www.kongresczystegopowietrza.pl

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony