Partnerzy serwisu:

Igława: Pierwsze nowe trolejbusy od Skody Electric wyjechały na miasto

Witold Urbanowicz 31.08.2020

Igława: Pierwsze nowe trolejbusy od Skody Electric wyjechały na miasto
fot. Skoda
Škoda Electric w sumie ma dostarczyć 10 nowych trolejbusów dla Igławy (Jihlava), z czego siedem z dodatkowym napędem akumulatorowym. Pierwsze pojazdy wyjechały już na ulice miasta.
– Pierwsze trzy trolejbusy kursują już w Igławie w normalnym ruchu pasażerskim. Będziemy stopniowo dostarczać siedem 12-metrowych pojazdów bateryjnych, z których ostatni przyjedzie na początku września – powiedział Radek Kapr, kierownik sprzedaży Škoda Electric.

Trolejbusy bateryjne będą zupełną nowością w Igławie. – Od drugiej połowy września przewoźnik wprowadza nową linię, na której będzie wykorzystywał w pełni napęd pomocniczy nawet w miejscach bez sieci trakcyjnej – wyjaśnia Radek Kapr, dodając, że trolejbusy będą jeździły na akumulatorach na trasie, której długość wynosi około 12 km.

Škoda Electric dostarcza nowe trolejbusy do wielu czeskich miast, w tym do Pilzna, Brna, Opawy, Zlina i Czeskich Budziejowic. Firma – jak wylicza – w całej swojej historii dostarczyła na rynek krajowy i zagraniczny ponad 14,5 tys. trolejbusów (w tym w kooperacji z Solarisem). Czeskie trolejbusy kursują w około trzydziestu krajach na całym świecie – w Europie, Azji i Ameryce Północnej.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony