Partnerzy serwisu:

Hyundai zapowiada oddział w Polsce. Tu dalsza produkcja tramwajów

Witold Urbanowicz 12.06.2019

Hyundai zapowiada oddział w Polsce. Tu dalsza produkcja tramwajów
mat. UM Warszawa
Przy okazji podpisania umowy na nowe tramwaje dla Warszawy Hyundai Rotem zapowiedział otwarcie w oddziału w Warszawie dla obsługi rynku europejskiego. – Hyundai Rotem traktuje Polskę jako miejsce długoterminowego rozwoju – mówi Geon Yong Lee, dyrektor generalny Hyundai Rotem. – W przypadku rozszerzenia zamówienia przez Warszawę o opcję na 90 pojazdów Hyundai Rotem będzie dążył do produkcji tramwajów w Polsce – zadeklarował.
Dzisiaj (12 czerwca) Tramwaje Warszawskie podpisały umowę z koreańską firmą Hyundai Rotem na dostawę do 213 tramwajów, w tym 123 w ramach zamówienia podstawowego i 90 w ramach opcji. Dużo emocji budzi miejsce produkcji. Pojazdy, które zostaną dostarczone w ramach zamówienia podstawowego, powstaną w Korei z uwagi na przewidziane w umowie terminy dostaw.

Producent podkreśla, że 60% komponentów nowych tramwajów będzie pochodziło z rynku unijnego, w tym Polski. Cały osprzęt elektroenergetyczny powstanie w Warszawie i dostarczy go Medcom. Rejestratory parametrów technicznych zapewni mająca siedzibę w Warszawie firma ATM.

Hyundai Rotem zapowiedział większe zaangażowanie i pogłębienie współpracy w Polsce. – Hyundai Rotem traktuje Polskę jako strategiczne miejsce, swoistą bazę dla długoterminowych działań. Zdecydowaliśmy się otworzyć swój europejski oddział w Polsce i w oparciu o organizację pracy będziemy dążyć do kolejnych sukcesów w pozyskiwaniu zamówień – podkreśla Geon Yong Lee, dyrektor generalny Hyundai Rotem.

Tutaj też mogłaby się odbywać część produkcji tramwajów dla Warszawy. – W przypadku rozszerzenia zamówienia przez Warszawę o opcję na 90 pojazdów Hyundai Rotem będzie dążył do produkcji tramwajów w Polsce. W ten sposób przyczynimy się do rozwoju przemysłu kolejowego oraz utworzenia nowych miejsc pracy – zadeklarował szef Hyundai Rotem.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Tramwaje Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony