Partnerzy serwisu:

Hybrydy Solarisa w kolejnym rumuńskim mieście

Redakcja 04.12.2020

Hybrydy Solarisa w kolejnym rumuńskim mieście
fot. Solaris
Przedstawiciele firmy Solaris Bus & Coach podpisali z Municipiului Reghin kontrakt na dostawę 10 autobusów z napędem hybrydowym Solaris Urbino 12 hybrid. Zgodnie z treścią umowy, dostawy dwunastometrowych autobusów do miasta Reghin w Rumunii zostaną zakończone w pierwszym kwartale 2022 roku. Całkowita wartość kontraktu wynosi prawie 17,5 mln RON (ok. 3,6 mln EUR).
W wyniku wygranego przetargu firma Solaris otrzymała zamówienie na 10 autobusów hybrydowych od klienta Municipiului Reghin – miejskiego przewoźnika z rumuńskiego miasta Reghin. Zamówione autobusy marki Solaris dla Rumunii będą posiadać szeregowy układ hybrydowy, składający się z elektrycznego silnika trakcyjnego o mocy 120 kW oraz silnika spalinowego o mocy 151 kW, spełniającego normy emisji spalin Euro 6. Jedną z głównych cech napędu jest możliwość odzyskania podczas hamowania energii kinetycznej. Ta z kolei zostaje później zamieniana w energię elektryczną i w tej postaci jest gromadzona przez magazyny energii, którymi są superkondensatory.

W pojazdach zostanie również zamontowany system Stop & Go, kontrolujący pracę silnika. System ten, podczas postoju na przystanku i otwarciu drzwi, sprawia, że następuje całkowite wyłączenie silnika spalinowego, który włącza się dopiero po wyczerpaniu energii w superkondensatorach. Pozwala to na znaczne obniżenie zużycia paliwa oraz emisji szkodliwych substancji w porównaniu do pojazdów z napędem konwencjonalnym.

Każdy z zamówionych autobusów pomieści 90 pasażerów, w tym 27 na miejscach siedzących. Drzwi zaplanowano w układzie 2-2-2. Komfort jazdy zapewnią systemy ogrzewania oraz klimatyzacji przestrzeni pasażerskiej, obejmujące również miejsce pracy kierowcy, a także tablice kierunkowe. Kierowcy będą mogli skorzystać z podwójnych portów USB, aby naładować swoje urządzenia elektroniczne podczas jazdy. Dla komfortu pasażerów przewidziano także system zapowiedzi głosowej. Solaris zastosuje w swoich pojazdach również szereg rozwiązań podnoszących bezpieczeństwo podróżnych oraz kierowców, jak chociażby system monitoringu wewnętrznego i zewnętrznego, a także dodatkową kamerę cofania.

Klient z Rumunii zdecydował się m.in. na kabiny kierowcy typu zamkniętego, które pozwalają ograniczyć kontakt kierowców z pasażerami, zmniejszając tym samym ryzyko infekcji. Dodatkowo wyposażenie autobusów w system liczenia pasażerów z sensorami liczącymi przy każdych drzwiach pozwoli przewoźnikowi zbierać informacje o liczbie osób korzystających z poszczególnych kursów.

Dostawa hybryd do Reghin będzie pierwszą zrealizowaną przez firmę Solaris dla tego klienta. Jednak w samym tylko 2020 roku rumuńscy przewoźnicy z innych miast zamówili u producenta ponad 30 autobusów hybrydowych. Współpraca z operatorami transportu w Rumunii sięga już 2002 roku. Od tego czasu Solaris dostarczył do rumuńskich miast ponad 300 pojazdów, w tym ponad 40 autobusów z napędem elektrycznym do Klużu-Napoki.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony