Partnerzy serwisu:

Hybrydowy Mercedes na testach w Poznaniu

Redakcja 19.05.2020

Hybrydowy Mercedes na testach w Poznaniu
fot. MPK Poznan
Mercedes-Benz Citaro G Hybrid będzie woził pasażerów w Poznaniu. Autobus jest testowany przez MPK Poznań. Będzie kierowany na linie 151, 171 oraz 191.
Do połowy czerwca – w ramach prowadzonych testów – po ulicach Poznania będzie wozić pasażerów Citaro G Hybrid – dzięki temu dowiemy się, jak pojazd sprawdza się w naszych warunkach eksploatacyjnych. Autobus po raz pierwszy wyjedzie na trasę we wtorek, 19 maja, w godzinach popołudniowych.

Pojazd z napędem hybrydowym został przekazany na testy przez spółkę EvoBus Polska.

– Podstawowa zasada działania nowego modelu Citaro Hybrid jest prosta: Elektryczny silnik tarczowy zintegrowany jest pomiędzy silnikiem spalinowym a automatyczną skrzynią biegów. Pełni funkcję generatora, przetwarzając energię pochodzącą z hamowania silnikiem w prąd. Wytworzony prąd zostaje zmagazynowany. Bez technologii hybrydowej energia pozyskiwana w fazie rekuperacji byłaby tracona, zaś nowy Citaro Hybrid wykorzystuje ją: Gdy tylko autobus rusza z miejsca, silnik elektryczny wspomaga silnik diesla dodatkowym momentem obrotowym. Dzięki temu, silnikowi spalinowemu wystarczy wytworzenie mniejszej mocy, by ruszyć z miejsca, oszczędzając na paliwie. Dodatkowo silnik elektryczny wspomaga pracę na biegu jałowym. Poprawia to sprawność silnika spalinowego, przyczyniając się też do znacznego obniżenia zużycia paliwa a tym samym również do obniżenia poziomu emisji – informuje EvoBus Polska.

W autobusie znajduje się 135 miejsc, w tym 41 siedzących. Przypominamy o obowiązujących ograniczeniach w komunikacji zbiorowej, związanych z pandemią koronawirusa.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony