Partnerzy serwisu:

Hybrydowy autobus pojawi się na liniach w Aglomeracji Wrocławskiej

Redakcja/inf. pras. 01.12.2021

Hybrydowy autobus pojawi się na liniach w Aglomeracji Wrocławskiej
fot. UMW
Od środy, 1 grudnia 2021 r., na linie łączące Wrocław z gminą Kąty Wrocławskie wyjedzie demonstracyjny autobus przegubowy marki Mercedes Citaro C2 Hybrid, wyprodukowany w br., spełniający normę spalin Euro 6D.
Autobusy tej marki są już znane wrocławianom i mieszkańcom aglomeracji wrocławskiej, ale nowością, która go wyróżnia, jest to, iż jest on… hybrydowy. Co oznacza, że jest wyposażony zarówno w silnik spalinowy, jak i elektryczny.

Jak to działa?

Znany również z autobusów obsługujących linie strefowe moduł rekuperacyjny odzyskuje energię podczas hamowania pojazdu. Odzyskana w ten sposób oraz podczas jazdy bez dodawania gazu energia jest magazynowana w superkondensatorach, zamontowanych na dachu autobusu. Jest ona następnie wykorzystana do zasilania urządzeń pokładowych autobusu oraz napędzania silnika elektrycznego, który swoją dodatkową mocą odciąża silnik Diesla. Silnik spalinowy nie używa swej pełnej mocy, więc oszczędzane jest paliwo, co powoduje obniżenie emisji spalin.

Demonstracyjny autobus ma nowe wyświetlacze, prezentujące kierunek jazdy białą czcionką. Tablice tego typu pojawią się również w autobusach strefowych, łączących Wrocław z gminą Kąty Wrocławskie już w pierwszym kwartale 2022 r.

Ze względu na brak ograniczenia w infrastrukturze drogowej autobus będzie testowany na linii strefowej 933 oraz wybranych kursach linii 907, 927L, 927P i 947. Operatorem na powyższych liniach są Dolnośląskie Linie Autobusowe.

Będzie to pierwszy, ale nie ostatni test autobusów z napędami alternatywnymi na liniach aglomeracyjnych, które są efektem współpracy Wrocławia z samorządami aglomeracji wrocławskiej.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inteligentne systemy transportowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony