Partnerzy serwisu:

Hamburg. Mercedes dostarczył swój pierwszy elektryczny autobus miejski

Jakub Dybalski 19.11.2018

Hamburg. Mercedes dostarczył swój pierwszy elektryczny autobus miejski
Fot. Daimler Buses
Pierwszy mercedes eCitaro trafił właśnie do Hamburga. To pierwszy elektrobus spośród 20, jakie zamówiło niemieckie miasto i pierwszy bateryjny autobus wyprodukowany przez Mercedesa i dostarczony do miejskiego przewoźnika.
Nie jest tajemnicą, że niemieccy giganci autobusowi, do technologii związanej z pojazdami elektrycznymi podchodzili bardzo ostrożnie. Dlatego o ile np. Solaris elektrobusy produkuje już od kilkunastu lat, eCitaro od Mercedesa miało premierę dopiero w tym roku, a pojazd, który trafił do Hamburga jest pierwszym sprzedanym przez ten koncern.

Autobus jest oznaczony napisem „1 z 1000”, bo Hamburg planuje od 2020 r. kupować wyłącznie autobusy zeroemisyjne. Dziś Hochbahn AG, czyli tamtejszy przewoźnik, korzysta z ok. tysiąca autobusów na 111 liniach. Mercedes ma prawo liczyć na szereg zamówień, bo w 2017 r. koncern podpisał z władzami miasta umowę o szeroko zakrojonej współpracy w dziedzinie mobilności. Na razie realizuje zamówienie na 20 elektrobusów.

12–metrowe eCitaro dla Hamburga są napędzane dwoma silnikami umieszczonymi w piastach kół, zasilanymi przez duże baterie o pojemności 243 kWh. Pojazdy będą ładowane metodą plug–in w zajezdni.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony