Partnerzy serwisu:

Hamburg korzysta z opcji. Alstom dostarczy tam kolejne pociągi dla S-bahnu

Jakub Rösler 09.09.2021

Hamburg korzysta z opcji. Alstom dostarczy tam kolejne pociągi dla S-bahnu
fot. Alstom
Alstom z kolejnym zamówieniem obejmującym 64 pociągi podmiejskie dla spółki S-Bahn z Hamburga. Jest to skorzystanie z opcji zawartej w kontrakcie z 2013 roku. Wartość nowego zamówienia to około 500 milionów euro. Oferowany model to dobrze znany Hamburczykom pojazd z serii 490, który już aktualnie w ilości 82 sztuk służy pasażerom w całej aglomeracji Hamburga.
Na tory wokół Hamburga wyjadą 64 nowe pojazdy od Alstomu. S-Bahn Hamburg GmbH skorzystał z opcji zawartej w pierwotnym kontrakcie z 2013 roku i zamówił kolejne pojazdy. Będą to pociągi z serii 490. 82 takie pojazdy już służą na trasach podmiejskich wokół Hamburga. Nowe zamówienie jest warte około 500 milionów euro. Pociągi będą 3-członowe, a środkowy człon będzie wielofunkcyjny i dostosowany do przewozu rowerów, z dedykowanym miejscem na bagaż. Znajdzie się w nim także miejsce dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Nowością będzie montaż systemu ECT w wersji Baseline 3 Release 2. Nowe pociągi od Alstomu będą w niego wyposażone jako pierwsze w Niemczech. Dodatkowo pojazdy będą także posiadały system ATO, usprawniający kursowanie i jazdę pociągów. Dzięki tym rozwiązaniom pociągi będą mogły kursować częściej i szybciej, co pozwoli na przewożenie większej ilości pasażerów.

– Cieszymy się, że S-Bahn Hamburg nadal polega na pociągach serii 490. Komfortowe pojazdy są doskonale dostosowane do wymagań hamburskiej sieci S-Bahn i przekonują jeszcze bardziej elastyczną aranżacją przestrzeni. Wyposażenie pociągów w najnowszą technologię ETCS i ATO jest kamieniem milowym na drodze do cyfryzacji ruchu kolejowego w Hamburgu i jesteśmy dumni, że możemy wnieść w to decydujący wkład – mówi Müslüm Yakisan, prezes Alstomu w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Plany transportowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony