Partnerzy serwisu:

Halle kupi do 56 tramwajów za maks. 168 mln euro

Witold Urbanowicz 11.03.2021

Halle kupi do 56 tramwajów za maks. 168 mln euro
fot. Christian Bier - Eigenes Werk, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
W Halle ruszył przetarg na zakup ramowy do 56 tramwajów. Przewidziano dwa warianty zamówienia – z różną długością pojazdów. Wartość ofert nie może przekroczyć 168 mln euro.
Hallesche Verkehrs-AG zamierza pozyskać 56 tramwajów do obsługi ruchu lokalnego w Halle. Procedura obejmuje dwa warianty zamówienia (wariant A i wariant B) oraz usługi opcjonalne. Oferty wstępne mają być zatem składane w dwóch wariantach – jako oferta podstawowa oraz jako oferta alternatywna.

Wariant A (oferta podstawowa) obejmuje 17 pojazdów o długości 45 metrów (MGT-XL), 14 pojazdów o długości 30 metrów (MGT-M) oraz 25 tramwajów 30-metrowych w ramach opcji. Wariant zamówienia B (oferta alternatywna) obejmuje dziewięć pojazdów o długości 45 metrów MGT-XL, osiem pojazdów o długości 38 metrów MGT-L, 14 pojazdów 30-metrowych MGT-M i 25 tramwajów 30-metrowych w ramach opcji. W obu wariantach przewidziano trzy transze zamówienia opcjonalnego: I opcja zakłada dostawy 11 tramwajów w I połowie 2026 r., II opcja – 11 pojazdów w II poł. 2026 r. i III opcja – trzech tramwajów w 2027 r. Kolejna opcja zakłada dostarczenie makiety / modelu pojazdu.

Termin składania wniosków o udział w postępowaniu mija 7 kwietnia. Halle zakłada wysłanie zaproszeń do składania ofert do 12 maja. Oferty muszą zachować ważność do końca lipca 2022 r. Startować mogą firmy, które wykażą się dostawą od 2011 r. łącznie co najmniej 100 pojazdów tramwajowych na terenie UE, EOG, Szwajcarii lub Turcji – w tym co najmniej jednego pojazdu tramwajowego, na który wydano zezwolenie na odbiór lub uruchomienie zgodnie z rozporządzeniem BOStrab lub równoważnym; z odpowiednimi wózkami jezdnymi – klasycznymi, z dopuszczeniem portalowych zestawów kołowych; spawaną karoserią stalową; dla którego przeprowadzono zarządzanie bezpieczeństwem zgodnie z normą DIN EN 50126 lub równoważną. Halle zastrzega sobie prawo do odrzucenia ofert, w których ponad 50% całkowitej wartości towaru pochodzi z krajów nie będących stronami porozumienia o Europejskim Obszarze Gospodarczy.

Ustalono górną granicę budżetu w wysokości 168 mln euro (z wyłączeniem wszelkich podatków) – dzięki dotacji kraju związkowego Saksonia-Anhalt. Wszystkie oferty, które przekraczają ten limit, zostaną wykluczone.

Tramwaje w Halle (Saale) jeżdżą od 1882 r. Długość sieci o rozstawie 1000 mm wynosi 87,1 km. Na stanie przedsiębiorstwa jest 106 tramwajów.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek tramwajowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony