Partnerzy serwisu:

Hajnówka z darmową komunikacją miejską

Jakub Dybalski 09.11.2018

Hajnówka z darmową komunikacją miejską
fot. ZKMH-KA, lic. CC BY-SA 4.0
Pod koniec września radni w Hajnówce przyjęli uchwałę o wprowadzeniu w mieście darmowej komunikacji. Pasażerowie korzystają z tego od połowy października. To oznacza więcej pieniędzy w ich kieszeniach, ale też konieczność znalezienia w budżecie 210 tys. zł rocznie, na zasypanie dziury po biletach.
Uchwałę podjęto pod koniec września z inicjatywy burmistrza. Powody, dla których zaproponowano radnym taką zmianę, to po pierwsze ułatwienie dla młodzieży i osób starszych, które najczęściej korzystają z komunikacji, ale też aspekt ekologiczny. Władze miasta na skraju Puszczy Białowieskiej liczą na to, że dzięki temu mniej osób będzie korzystało z auta i przerzuci się na jazdę komunikacją miejską.

W Hajnówce roczna wartość sprzedawanych biletów to 210 tys. zł. Taką sumę dodatkowo radni muszą znaleźć w budżecie i przekazać Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych, które organizuje komunikację. Za darmo jeździ się w Hajnówce już od 16 października.

Komunikacja miejska w Hajnówce to dziś dziewięć autobusów różnych producentów. Największą część taboru stanowią cztery MAZ–y.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Bezpłatna komunikacja
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony