Partnerzy serwisu:

Grudziądz znów unieważnia przetarg na nowe tramwaje. Choć brakowało niewiele

Witold Urbanowicz 06.05.2020

Grudziądz znów unieważnia przetarg na nowe tramwaje. Choć brakowało niewiele
Moderus Beta we Wrocławiufot. Janusz Krzeszowski/wroclaw.pl
Grudziądz unieważnił drugi już przetarg na dostawy czterech nowych, częściowo niskopodłogowych tramwajów oraz dźwigu tramwajowego. I to pomimo faktu, że Modertrans szedł z ceny, a do oferty brakowało relatywnie niewiele – ok. 600 tys. zł.
Przedmiotem zamówienia jest niezmienne dostawa czterech, częściowo niskopodłogowych tramwajów oraz jednego dźwigu tramwajowego do wkolejania tramwajów (żurawia samochodowego dla potrzeb ratownictwa technicznego). Długość tramwaju określono na 26-29 m (ze zderzakami), a szerokość – 2,35-2,4 m. Pojazd musi być co najmniej dwuczłonowy, z co najmniej jednym członem niskopodłogowym z udziałem min. 20% niskiej podłogi dla pasażerów stojących. Szczegółowo o wymaganiach pisaliśmy przy pierwszym przetargu.

Oferty poznaliśmy 11 marca. Ponownie wystartował jedynie Modertrans, który zaoferował dostawy 22,774 mln zł brutto, schodząc z ceny blisko 25,4 mln zł w pierwszym przetargu. Nowa oferta Modertransu nieznacznie przewyższała budżet określony na 22,180 mln zł brutto.

Mimo to zamawiający nie znalazł dodatkowych środków i dzisiaj (6 maja) unieważnił postępowanie. „W prowadzonym postępowaniu cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia” – podał Grudziądzki Park Przemysłowy, który prowadził postępowanie.

Jednocześnie trwa nowy przetarg na przebudowę torowisk tramwajowych w ciągu Toruńskiej, Chełmińskiej i Konstytucji 3 Maja. W sumie inwestycja obejmie ok. 7 km toru pojedynczego.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony