Partnerzy serwisu:

Grudziądz z ofertą Modertransu na tramwaje. Nieco tańszą

Witold Urbanowicz 11.03.2020

Grudziądz z ofertą Modertransu na tramwaje. Nieco tańszą
Moderus Beta we Wrocławiufot. Janusz Krzeszowski/wroclaw.pl
Grudziądz otworzył oferty w kolejnym przetargu na dostawę czterech częściowo niskopodłogowych tramwajów oraz jednego pojazdu technicznego. Ponownie wystartował jedynie Modertrans, który jednak zszedł z ceny, prawie mieszcząc się w budżecie zamawiającego.
Przedmiotem zamówienia jest niezmienne dostawa czterech, częściowo niskopodłogowych tramwajów oraz jednego dźwigu tramwajowego do wkolejania tramwajów (żurawia samochodowego dla potrzeb ratownictwa technicznego). Długość tramwaju określono na 26-29 m (ze zderzakami), a szerokość – 2,35-2,4 m. Pojazd musi być co najmniej dwuczłonowy, z co najmniej jednym członem niskopodłogowym z udziałem min. 20% niskiej podłogi dla pasażerów stojących. Szczegółowo o wymaganiach pisaliśmy przy pierwszym przetargu.

Dzisiaj (11 marca) minął termin składania ofert. Wystartował jedynie Modertrans, który wycenił realizację zamówienia na 22,774 mln zł brutto. To nieznacznie przekracza budżet zamawiającego, określony na kwotę 22,180 mln zł brutto, ale producent i tak szedł z pierwotnej ceny, sięgającej blisko 25,4 mln zł. Zamawiający uznał jednak na początku roku, że nie dysponuje dodatkowymi środkami w takiej wysokości i postępowanie zostało unieważnione.

Całe zamówienie miałoby zostać zrealizowane w ciągu 24 miesięcy. Producent zaoferował za to skrócenie terminu dostawy pierwszego pojazdu, który miałby pojawić się w Grudziądzu w ciągu ośmiu miesięcy od zawarcia umowy (w poprzednim postępowaniu Modertrans deklarował termin 12 miesięcy).

Jednocześnie trwa przetarg na przebudowę torowisk tramwajowych w ciągu Toruńskiej, Chełmińskiej i Konstytucji 3 Maja. W sumie inwestycja obejmie ok. 7 km toru pojedynczego. Zmieniony termin składania ofert mija pod koniec marca.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek tramwajowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony