Partnerzy serwisu:

Grudziądz z jedną ofertą na tramwaje

Witold Urbanowicz 07.01.2021

Grudziądz z jedną ofertą na tramwaje
Moderus Beta we Wrocławiufot. Janusz Krzeszowski/wroclaw.pl
Grudziądz otworzył oferty w trzecim już przetargu na dostawy czterech częściowo niskopodłogowych tramwajów i dźwigu. Tak jak poprzednio – wystartował jedynie Modertrans. Nadal nieco powyżej budżetu zamawiającego.
Przedmiotem zamówienia jest niezmienne dostawa czterech częściowo niskopodłogowych tramwajów oraz jednego dźwigu tramwajowego do wkolejania tramwajów (żurawia samochodowego dla potrzeb ratownictwa technicznego). Długość tramwaju określono na 26-29 m (ze zderzakami), a szerokość – 2,35-2,4 m. Pojazd musi być co najmniej dwuczłonowy, z co najmniej jednym członem niskopodłogowym z udziałem min. 20% niskiej podłogi dla pasażerów stojących. Szczegółowo o wymaganiach pisaliśmy przy pierwszym przetargu.

Dzisiaj (7 stycznia) minął termin składania ofert. Tak jak poprzednio wystartował jedynie Modertrans, który wycenił dostawy na 23,324 mln zł brutto. To więcej niż zakładał budżet, określony tym razem na 22,774 mln zł. Jeśli zamawiający rozstrzygnie postępowanie, to nowe tramwaje powinny zostać dostarczone do końca czerwca 2022 r.

To już trzecie postępowanie na nowe tramwaje. W poprzednich startował jedynie Modertrans, ale oferta każdorazowo przewyższała budżet zamawiającego. Za pierwszym razem firma proponowała 25,4 mln zł brutto, za drugim – 22,774 mln zł brutto przy budżecie określonym każdorazowo na 22,180 mln zł.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek tramwajowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony