Partnerzy serwisu:

Grudziądz: Tylko Modertrans chce dostarczyć nowe tramwaje

Witold Urbanowicz 27.12.2019

Grudziądz: Tylko Modertrans chce dostarczyć nowe tramwaje
Moderus Beta we Wrocławiufot. Janusz Krzeszowski/wroclaw.pl
Miasto Grudziądz rozpisało przetarg na dostawę czterech nowych, wieloczłonowych przynajmniej częściowo niskopodłogowych tramwajów. O zamówienie ubiega się wyłącznie firma Modertrans, która zadeklarowała dostawę pierwszego pojazdu w ciągu 12 miesięcy od zawarcia umowy.
Miasto wymaga pojazdów fabrycznie nowych, wieloczłonowych, jednokierunkowych, niskopodłogowych albo częściowo niskopodłogowych. Długość pojazdu określono na 26-29 m (ze zderzakami), a szerokość – 2,35-2,4 m. Tramwaj musi być co najmniej dwuczłonowy, z co najmniej jednym członem niskopodłogowym z udziałem min. 20% niskiej podłogi dla pasażerów stojących. Więcej o wymaganiach pisaliśmy tutaj.

Dzisiaj (27 grudnia) minął termin składania ofert. Wystartował jedynie Modertrans, który wycenił dostawy na blisko 25,4 mln zł brutto. To nieznacznie więcej, niż wycenił zamawiający, który budżet na sfinansowanie zamówienia określił na kwotę 22,180 mln zł brutto.

Jeśli zamawiający zdecyduje się na ofertę Modertransu, to pojazdy zostaną dostarczone w ciągu 24 miesięcy od zawarcia umowy. Przy czym wykonawca zadeklarował dostawę pierwszego pojazdu w ciągu 12 miesięcy.

Jednocześnie, jak pisaliśmy, Grudziądz prowadzi przetarg na przebudowę torowisk tramwajowych w ciągu Toruńskiej, Chełmińskiej i Konstytucji 3 Maja. W sumie inwestycja obejmie ok. 7 km toru pojedynczego. Zmieniony termin składania ofert mija w II połowie stycznia.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek tramwajowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony