Partnerzy serwisu:

Grudziądz podpisał pierwszą umowę w ramach inwestycji tramwajowej

Witold Urbanowicz 15.01.2021

Grudziądz podpisał pierwszą umowę w ramach inwestycji tramwajowej
fot. WU
Grudziądz przymierza się do prze budowy sporej części infrastruktury tramwajowej. Prace, w ramach trzech umów, obejmą w sumie ok. 7 km toru pojedynczego w ciągu Toruńskiej, Chełmińskiej i Konstytucji 3 Maja. Dziś miasto podpisało pierwszą umowę na odcinek między Wiejską a os. Rządz.
Przedmiotem przetargu, podzielonego na trzy części, była przebudowa torowiska tramwajowego w ciągu Toruńskiej, Chełmińskiej i Konstytucji 3 Maja od al. 23 Stycznia do pętli OM Rządz oraz fragmentu drogi w Grudziądzu. W sumie to o ok. 7 km toru pojedynczego. Postępowanie, tak jak ostatnio, jest podzielone na trzy części. O złożonych ofertach pisaliśmy tutaj.

Pierwsza część zakłada przebudowę ul. Toruńskiej od Marcinkowskiego do 23 Stycznia. Drugie zadanie obejmuje przebudowę torowiska tramwajowego od ul. Wiejskiej do pętli na OM Rządz (z wyłączeniem odcinka od pętli Południowa do skrzyżowania Chełmińskiej i Kraszewskiego). Ostatnia część dotyczy przebudowy torowiska wzdłuż Chełmińskiej na odcinku od ul. Wiejskiej do Laskowickiej. Dwie pierwsze zadania mają zostać wykonane do końca października 2021 roku, a trzecie do końca października 2022 roku.

W październiku miasto rozstrzygnęło przetarg. W części pierwszej wybrano ofertę Strabagu, który zaproponował 21,706 mln zł brutto. W części drugiej wybrano ofertę ZUE wartą 58,649 mln zł brutto. W części III wybrano ofertę konsorcjum firm MTM i Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Rajbud za 48,785 mln zł brutto.

Teraz miasto podpisało umowę z pierwszym wykonawcą, firmą ZUE, na remont odcinka od Wiejskiej do pętli na OM Rządz. – Po wielomiesięcznych staraniach finalizujemy to przedsięwzięcie i przechodzimy do jego realizacji. To ogromna inwestycja, której wartość sięga 144 mln złotych. Dzisiaj podpisaliśmy umowę na modernizację sieci tramwajowej. Jeszcze w tym miesiącu zatwierdzę dokumenty z pozostałymi wykonawcami – informuje Maciej Glamowski, prezydent miasta. Dofinansowanie sięga kwoty bliski 95 mln zł.

– Dzięki inwestycji po Grudziądzu będą mogły jeździć nowoczesne, niskopodłogowe tramwaje dostosowane do potrzeb seniorów oraz osób z niepełnosprawnością. Dla tych osób transport publiczny to często jedyna możliwość poruszania się po mieście, dlatego komfort podróży ma tutaj ogromne znaczenie – dodaje włodarz.

Niedawno miasto otworzyło oferty w trzecim już przetargu na dostawę czterech częściowo niskopodłogowych tramwajów i pojazdu technicznego. Jedyną ofertę ponownie złożył Modertrans, proponując tym razem 23,324 mln zł brutto..

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony