Partnerzy serwisu:

Growag dba o wygodę w Intercity i w metrze

Roman Czubiński 25.09.2015

Growag dba o wygodę w Intercity i w metrze
fot. RC
– Rynek foteli kolejowych zarówno w kraju, jak i za granicą rozwija się w ostatnich latach dynamicznie – twierdzi przedstawiciel Grodziskiej Fabryki Wyposażenia Wagonów Growag. Firma produkuje elementy wyposażenia wnętrza. Drugą gałęzią produkcji są amortyzatory do wózków jezdnych EZT, SZT, wagonów, lokomotyw i tramwajów. Growag wykorzystał targi nie tylko do przedstawienia oferty najnowszych produktów, ale także do zebrania opinii i uwag na temat ich walorów eksploatacyjnych i wzorniczych.
Growag to firma produkująca elementy wyposażenia wnętrza oraz układu odsprężynowania do pojazdów szynowych, od lokomotyw poprzez wagony do tramwajów. – Oba segmenty łączy troska o komfort podróżnych – mówi dyrektor handlowy firmy Jacek Poniewierski. Walory eksploatacyjne foteli kolejowych muszą być dostosowane do zakładanego segmentu rynku, wynikające z przeznaczenia pojazdu szynowego. – Wszystko to wpływa na zadowolenie pasażera, a tym samym także na przychody przewoźnika. Również odpowiednie odsprężynowanie wózka poprzez układ amortyzatorów hydraulicznych gwarantuje wygodę i bezpieczeństwo. Od dobrego zawieszenia zależy sposób pokonywania przez pojazd łuków oraz nierówności poprzecznych, tak by podróżny nie czuł dyskomfortu – kontynuuje dyrektor.

– W swojej długiej 43-letniej historii Growag odgrywa rolę lidera w Europie Środkowo-Wschodniej. Nasze wyroby są znane z trwałości, najwyższej jakości i walorów użytkowych, przy zachowaniu optymalnej relacji pomiędzy jakością i ceną – wspomina J. Poniewierski.

Znaczącą część przychodów firmy stanowi sprzedaż foteli. – Są one ponadto ze zrozumiałych względów bardziej wdzięcznym obiektem do eksponowania na imprezach takich, jak Trako – dodaje dyrektor.

Od InterCity po metro


W ostatnim czasie najważniejszymi dla Growagu kontraktami były dostawy foteli do pierwszych polskich wagonów piętrowych dla Kolei Mazowieckich oraz do pojazdów obsługujących Pomorską Kolej Metropolitarną. Firma dostarczyła także systemy łóżek i leżanek do wagonów sypialnych i kuszet dla PKP Intercity. – Obecnie bierzemy udział w dostawach foteli do nowoczesnych EZT dla Warszawskiej Kolei Dojazdowej, Zachodniej Grupy Zakupowej oraz dla SKM w Trójmieście. Wchodzimy także na rynki zagraniczne – mówi dyrektor. Growag jest obecny poprzez swoje produkty na wielu innych rynkach w Europie: we Włoszech, Litwie, Łotwie i Estonii.

Rynek foteli Poniewierski dzieli na trzy podstawowe części. – Segment InterCity to fotele do pojazdów obsługujących połączenia długodystansowe. Produkujemy fotele klasyczne do wagonów przedziałowych i bezprzedziałowych oraz leżanki do wagonów kuszetkowych i sypialnych. W segmencie regionalnym wyróżniamy fotele stosowane w pojazdach przeznaczonych do obsługi pociągów w ruchu aglomeracyjnym o krótkim czasie podróży, w ruchu regionalnym – do 2-2,5 godziny oraz tzw. Regio Plus o podwyższonym komforcie, przeznaczonych do jazdy maksymalnie 3,5 godziny. Takie fotele są też często wybierane do połączeń o charakterze bardziej prestiżowym, np. obsługujących lotniska – wylicza dyrektor. Kolejnym obszarem są siedzenia do pociągów metra. – Dostarczyliśmy ławy do wszystkich warszawskich składów Siemens Inspiro – zaznacza Poniewierski.

Chcemy być liderem

Ambicją firmy jest bycie liderem na polskim rynku oraz znaczącym eksporterem na rynki zagraniczne. Obroty z roku na rok rosną. Przewidywany wzrost w 2015 r. w stosunku do poprzedniego roku to ok. 20%. Grodziskie zakłady zatrudniają ponad 100 pracowników i planuje dalszy wzrost zatrudnienia. – Wprowadzanie nowych technologii przekłada się również na zwiększanie efektywności produkcji i zwiększanie jej wolumenu. Staramy się sukcesywnie zwiększać udział na rynku, także w kontraktach zagranicznych.

GFWW Growag jest również nastawiona na innowacje. – Będziemy uczestniczyć w programie UE „Innowacyjna Gospodarka”, dzięki któremu mamy szansę wprowadzenie nowego innowacyjnego produktu. Ma on szansę stać się hitem eksportowym, jak również z powodzeniem funkcjonować na rynku polskim – deklaruje J. Poniewierski.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony