Partnerzy serwisu:

Grecja zwraca prawo jazdy piratom drogowym. Powód? Koronawirus

Jakub Dybalski 18.03.2020

Grecja zwraca prawo jazdy piratom drogowym. Powód? Koronawirus
fot. SucreRouge, lic. CC A-SA 4.0 International
Piraci drogowi, którzy w Grecji utracili prawo jazdy za drobniejsze wykroczenia, będą mogli od ręki odzyskać je, po wcześniejszym opłaceniu wszystkich kar. Rząd tłumaczy to koniecznością umożliwienia poruszania się ludziom w warunkach epidemii, bez „narażania ich” na korzystanie z taksówki lub transportu publicznego.
Kontrowersyjną decyzję ogłosił we wtorek w komunikacie szef Ministerstwa Ochrony Publicznej [w języku angielskim tłumaczone jako Civil Protection Ministry – red.] Michalis Chrysochoidis, a opisał dziennik „Kathimerini”.

Kierowcy, którzy do poniedziałku 16 marca stracili prawo jazdy za drobne wykroczenia drogowe, będą mogli je odzyskać. Warunkiem jest wcześniejsze opłacenie wszelkich kar i opłat, które są związane z przewinieniem.

Powód? „Ułatwienie poruszania się obywatelom i jednoczesne ograniczenie możliwości rozprzestrzeniania się koronawirusa” – tłumaczy ministerstwo. Gazeta dopowiada, że chodzi o to, by kierowcy bez auta unikali taksówek i potencjalnie zatłoczonych pojazdów transportu publicznego.

Ministerstwo wyliczyło jednak wykroczenia, których „bonus dla pirata drogowego” nie dotyczy. Prawa jazdy nie odzyskają ci, którzy przejeżdżali na czerwonym świetle, prowadzili pod wpływem alkoholu lub narkotyków, wjeżdżali na drogi przeznaczone dla służb ratunkowych, lub stracili uprawnienia za niebezpieczną jazdę i „popisywanie się” za kółkiem.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony