Partnerzy serwisu:

Gorzów ze środkami na zakup dodatkowych tramwajów

Witold Urbanowicz 03.12.2021

Gorzów ze środkami na zakup dodatkowych tramwajów
fot. WU
Decyzją Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR) dodatkowe środki unijne zostały przyznane Gorzowowi Wielkopolskiemu. Dzięki temu miasto będzie mogło kupić sześć dodatkowych tramwajów.
W Gorzowie Wielkopolskim realizowane są obecnie trzy projekty z dofinansowanie UE o łącznej wartości prawie 354 mln zł, w tym dofinansowanie unijne to ponad 194 mln zł. Inwestycje obejmują przebudowę linii tramwajowych, modernizację zajezdni, zakup taboru tramwajowego i autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą ładowania.

– Nowoczesny transport zbiorowy to większy komfort podróżowania, a dla mieszkańców miast mniejsze zanieczyszczenie powietrza, co przekłada się na poprawę komfortu życia – mówi Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej.
Teraz miasto otrzyma 25 mln zł z dodatkowej puli programu Infrastruktura i Środowisko. W wyniku wsparcia możliwy będzie zakup dodatkowych sześć sztuk tramwajów. Jak jednak podkreśla ministerstwo, projekt musi jeszcze przejść proces identyfikacji i oceny w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

We wrześniu 2017 r. MZK Gorzów Wlkp. podpisało umowę 14 trójczłonowych, w pełni niskopodłogowych tramwajów o długości 23-26 m. Pojazdy te zostały już dostarczone i obsługują gorzowską sieć tramwajową, która w lipcu 2020 r. wznowiła kursowanie po częściowym remoncie. Kontrakt ten zawierał też opcję, zakładającą możliwość zwiększenia zamówienia o sześć pojazdów.

Gorzów poinformował, że zostanie wykorzystana umowa z Pesą, więc do miasta przyjadą kolejne Twisty. Zakup zostanie zrealizowany do czerwca 2023 r.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony