Partnerzy serwisu:

Gorzów z ofertami na system informacji pasażerskiej

Witold Urbanowicz 02.06.2020

Gorzów z ofertami na system informacji pasażerskiej
fot. MZK Gorzów Wlkp.
W Gorzowie otwarto oferty w przetargu na dostawę, montaż i wdrożenie systemu dynamicznej informacji pasażerskiej, a także monitoringu miejskiego. Podobne zamówienie rozpisano już pod koniec ubiegłego roku, ale nie wpłynęła wtedy żadnej oferty.
Chodzi o wykonanie zamówienia w trzech zadaniach (nie jest jednak podzielone na części). W pierwszej kolejności o zamontowanie infrastruktury dotyczącej systemu dynamicznej informacji pasażerskiej i systemu monitoringu miejskiego, w drugiej kolejności wdrożenie systemu dynamicznej informacji pasażerskiej oraz wdrożenie systemu monitoringu miejskiego i przeprowadzenie szkoleń z obsługi i administracji systemu. Dwa pierwsze zadania mają zostać wykonane w ciągu maksymalnie 10 miesięcy. Trzecim zadaniem jest świadczenie usługi hostingowej w architekturze chmury obliczeniowej na potrzeby wdrożenia SDIP oraz zapewnienia funkcjonowania i obsługi systemu dynamicznej informacji pasażerskiej w okresie 60 miesięcy.

Pojazdy komunikacji miejskiej zostaną wyposażone w lokalizatory. Zaplanowano montaż 34 tablic 5-, 7- bądź 9-wierszowych. Tablice przewidziano na przystankach Jagiełły, AWF-Estkowskiego, Rondo Myśliborskie, Rondo Sczecińskie, Fredry, Fabryczna, Towarowa, Kwiatowa, Osiedle Słoneczne (tramwajowy), Plac Słoneczny (tramwajowy), Wieprzyce (tramwajowy), Hotel Mieszko, Sienkiewicza, GLS, Pomorska (tramwajowy), Piaski (tramwajowy), Szpital Psychiatryczny (tramwajowy), Galeria Manhattan, Kombatantów, Zakład Energetyczny Sikorskiego (tramwajowy), Katedralna / Arsenał (tramwajowy), Herberta / Plac Staromiejski (tramwajowy). Powstać ma aplikacja współpracująca z systemem informacji pasażerskiej. Założono montaż 33 kamer.

W postępowaniu tym razem wpłynęły dwie oferty. Firma Konwerga zaproponowała jego realizację za 8,602 mln zł brutto, natomiast T4B za 9,499 mln zł brutto. Budżet na ten cel wynosił 6,200 mln zł brutto.

O wyniku przetargu zdecyduje punktacja, w której najważniejsze znaczenie ma cena (60 proc.). Pozostałe punkty będzie można otrzymać za skrócenie czasu przeznaczonego na dwa pierwsze zadania, czyli po 20 proc. punktów za szybsze zamontowanie i wdrożenie systemu. Oba podmioty zaproponowały skrócenie czasu realizacji o podobny okres.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Informacja pasażerska
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony