Partnerzy serwisu:

Gorzów z ofertami na przebudowę torowiska na Chrobrego i Mieszka I

Witold Urbanowicz 29.11.2019

Gorzów z ofertami na przebudowę torowiska na Chrobrego i Mieszka I
fot. WU
Gorzów Wielkopolski otworzył oferty w przetargu na przebudowę 1,5-kilometrowego odcinka trasy tramwajowej w ciągu Chrobrego i Mieszka I. O zamówienie ubiega się trzech producentów. Sieć tramwajowa, w związku remontami, pozostaje nieczynna od października 2017 r.
Przedmiotem przetargu, ogłoszonego pod koniec września, jest przebudowa drogi wraz z torowiskiem w ul. Chrobrego i ul. Mieszka I na odcinku od Pocztowej do Roosevelta. W ramach inwestycji przebudowane mają zostać też deptak, skrzyżowania, obiekt mostowy.

Na odcinku od Roosevelta do Borowskiego torowisko przeprowadzono środkiem jezdni. Przy skrzyżowaniu powstaną dodatkowe pasy do skrętu. Przystanki będą miały formę antyzatok. Na odcinku od Borowskiego do Wybickiego zaplanowano deptak miejski – bez wyniesionych krawężników. Pojawią się nowe nasadzenia drzew. W ul. Mieszka I i Chrobrego na odcinku deptaka przewidziano torowisko na podbudowie betonowej w technologii podlewu ciągłego. Na pozostałym odcinku Chrobrego zaplanowano torowisko na prefabrykowanych żelbetowych płytach. Na moście nad Kłodawką zostanie zastosowana konstrukcja typu węgierskiego. Sieć trakcyjna zostanie zawieszona na nowych słupach trakcyjno-oświetleniowych.

Dziś (29 listopada) minął termin składania ofert. O zamówienie ubiega się trzech wykonawców. Najtańszą ofertę złożyło konsorcjum firm ZUE i FDO, która zaoferowała wykonanie prac za 69,0 mln zł brutto. Konsorcjum Aldesa Construcciones i Coalvi jest gotowe wykonać prace za 73,9 mln zł brutto, a Budimex – za 83,5 mln zł brutto. Wszystkie oferty przekraczają budżet, określony na 59,9 mln zł brutto.

Jeśli Gorzów zdecyduje się zwiększyć środki i rozstrzygnąć postępowanie, to o wyborze zdecydują cena (60%), doświadczenie zawodowe kierownika budowy (20%) i kierownika robót branży sanitarnej (20%). W kryteriach pozacenoowych znów przewagę ma firma ZUE. Na realizację prac przeznaczono 18 miesięcy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony