Partnerzy serwisu:

Gorzów Wlkp. szykuje się na elektrobusy. Inwestycje w 2020 r.

Witold Urbanowicz 11.02.2020

Gorzów Wlkp. szykuje się na elektrobusy. Inwestycje w 2020 r.
fot. Solaris
Miasto Gorzów Wielkopolski opublikowało plan zamówień publicznych na ten rok. Jeszcze w tym kwartale ruszyć ma przetarg na elektrobusy, na zakup których miasto otrzymało niedawno dofinansowanie unijne.
Do najpoważniejszych inwestycji komunikacyjnych należeć będzie zakup autobusów elektrycznych. Przetarg na zakup ośmiu pojazdów planowany jest w I kwartale, a jego szacowana wartość to 17,6 mln zł. Pojazdy mają obsługiwać linie 124, 125 i 126.

Z tym związane jest inne zadanie – przebudowa pętli ul. Marcinkowskiego oraz posadowienie stacji ładowania dla elektrobusów. Przetarg, realizowany w formuje zaprojektuj i buduj, zapowiadany jest na II kwartał. Jego wartość sięgać będzie kwoty 2,4 mln zł.

Docelowo takie stacje mają też stanąć przy Dekerta, Śląskiej i na zajezdni MZK. Wartość całego projektu to 30,5 mln zł, a dofinansowanie unijne wynosi 20,8 mln zł.

W I kwartale miasto ma zamiar rozpisać postępowanie na pełnienie inżyniera kontraktu przy realizacji rozbudowy drogi wraz z torowiskiem w ul. Chrobrego i Mieszka. Wartość zamówienia to 470,5 tys. zł. Ponadto w II kwartale ma ruszyć przetarg na wdrożenie nowego systemu sprzedaży biletów. Szacowany koszt to 2,853 mln zł.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony