Partnerzy serwisu:

Gorzów Wlkp. przebuduje torowisko na Chrobrego i Mieszka I. Jest przetarg

Witold Urbanowicz 30.09.2019

Gorzów Wlkp. przebuduje torowisko na Chrobrego i Mieszka I. Jest przetarg
fot. WU
Gorzów Wielkopolski kontynuuje kompleksową przebudowę sieci tramwajowej, nieczynnej od października 2017 r. Ruszył właśnie przetarg na przebudowę 1,5-kilometrowego odcinka trasy w ciągu Chrobrego i Mieszka I.
Przedmiotem przetargu jest przebudowa drogi wraz z torowiskiem w ul. Chrobrego i ul. Mieszka I na odcinku od Pocztowej do Roosevelta. W ramach inwestycji przebudowane mają zostać też deptak, skrzyżowania, obiekt mostowy.

Na odcinku od Roosevelta do Borowskiego torowisko przeprowadzono środkiem jezdni. Przy skrzyżowaniu powstaną dodatkowe pasy do skrętu. Przystanki będą miały formę antyzatok. Na odcinku od Borowskiego do Wybickiego zaplanowano deptak miejski – bez wyniesionych krawężników.  Pojawią się nowe nasadzenia drzew.

W ul. Mieszka I i Chrobrego na odcinku deptaka przewidziano torowisko na podbudowie betonowej w technologii podlewu ciągłego. Na pozostałym odcinku Chrobrego zaplanowano torowisko na prefabrykowanych żelbetowych płytach. Na moście nad Kłodawką zostanie zastosowana konstrukcja typu węgierskiego. Sieć trakcyjna zostanie zawieszona na nowych słupach trakcyjno-oświetleniowych.

Termin składania ofert mija 4 listopada. O wyborze zdecydują cena (60%), doświadczenie zawodowe kierownika budowy (20%) i kierownika robót branży sanitarnej (20%). Na realizację prac przeznaczono 18 miesięcy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony