Partnerzy serwisu:

Gorzów Wielkopolski z nową linią autobusową

Jakub Rösler 21.09.2021

Gorzów Wielkopolski z nową linią autobusową
Fot. Bartłomiej Nowosielski
Władze Gorzowa Wielkopolskiego zdecydowały, że jeszcze w tym miesiącu, mieszkańcy miasta zyskają nową linię komunikacyjną. Autobusy 128 usprawnią podróżowanie, szczególnie mieszkańcom Piasków i Górczyna.
Autobusy linii nr 128 wożą już pasażerów z pętli Piaski przy ul. Kazimierza Wielkiego poprzez ulice Aleksandra Puszkina, Kard. Stefana Wyszyńskiego do przystanku Górczyńska na wysokości dawnego Tesco. Linia ta w znaczący sposób przyczyni się do poprawy skomunikowania os. Piaski z pozostałymi częściami miasta a dodatkowo znacznie skróci czas przejazdu pomiędzy dzielnicami, co przełoży się na usprawnienie dojazdu do i powrotu ze szkół zlokalizowanych na Piaskach.

W rejonie os. Piaski kursują obecnie jedynie autobusy komunikacji zastępczej T2 (za tramwaj) oraz autobusy linii nocnych nr 503 i 505, których trasa przebiega ulicami Kazimierza Wielkiego, Puszkina oraz Czarnieckiego.

Mając na uwadze potrzeby komunikacyjne mieszkańców powyższych dzielnic, Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego zdecydował o uruchomieniu linii 128, która swoje funkcjonowanie rozpoczęła w ostatni poniedziałek, 20 września 2021 r.

Nowa linia umożliwiła bezpośrednie połączenie Piasków z Górczynem. Stanowi komfortową alternatywę dla wszystkich pasażerów, w szczególności uczniów Liceum Ogólnokształcącego Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki, Zespołu Szkół Budowlanych i Samochodowych im. Mikołaja Kopernika oraz I Społeczną Szkołą Podstawową. Autobusy linii 128 łączą Piaski z Górczynem najkrótszą możliwą trasą między innymi przez ulicę Puszkina (z obsługą przystanku przy I LO) oraz Wiejską, Wyszyńskiego i Górczyńską. Nowa linia umożliwia przesiadkę poprzez korelację rozkładu jazdy z liniami 104, 124 i 125 na przystanku Górczyńska (na wysokości dawnego Tesco – przystanek końcowy) oraz na wysokości oddziału banku PKO Bank Polski S. A. i nieopodal parkingu pobliskiego marketu Lidl. Dzięki temu nowa linia wraz z liniami 104, 124 i 125 zapewnia uczniom szkół na os. Piaski krótkie i szybkie skomunikowanie z najbardziej zaludnionymi rejonami Górczyna.

Miasto informuje również, iż przystanek Puszkina na wysokości I LO stanie się przystankiem stałym dla linii dziennych, tj. linii T2 oraz 128.

Autobusy linii 128 będą kursowały wyłącznie w dni robocze z uwzględnieniem zajęć dydaktycznych w szkołach w godzinach szczytu porannego od godz. 7:20 do godz. 9:28 oraz popołudniowego od godz. 13:30 do godz. 16:53, z częstotliwością około 25 minut. Rozkład jazdy został zaprojektowany we współpracy i przy konsultacji z Liceum Ogólnokształcącego Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki, Zespołem Szkół Budowlanych i Samochodowych im. Mikołaja Kopernika oraz I Społeczną Szkołą Podstawową na podstawie planu dzwonków lekcyjnych.

Wydział Gospodarki Komunalnej i Transportu Publicznego Urzędu Miasta oraz Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim będą monitorować zainteresowanie nową linią. Wyniki badań potoków pasażerskich dadzą odpowiedź dotyczącą rzeczywistych potrzeb przewozowych w wyżej wymienionych obszarach naszego miasta oraz przyczynią się do ewentualnego rozwoju oferty przewozowej na terenie os. Piaski.

Szczegóły rozkładów jazdy zostaną zamieszczone na stronie internetowej Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim.

PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Informacja pasażerska
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony