Partnerzy serwisu:

Gorzów: Tramwaje na krótszej trasie jeszcze tej jesieni. Silwana do likwidacji

Witold Urbanowicz 24.09.2020

Gorzów: Tramwaje  na krótszej trasie jeszcze tej jesieni. Silwana do likwidacji
tramwaj na pętli Silwanafot. WU
Gorzów Wielkopolski prowadzi przebudowę wschodniego wylotu drogi krajowej nr 22. We wrześniu rozpocząć mają się prace przy przebudowie ul. Walczaka. Tej jesieni tramwaje przestaną dojeżdżać do pętli Silwana. Wrócą w przyszłym roku, ale już na dłuższej trasie.
W 2018 r. Gorzów podpisał umowę z firmą Budomex na przebudowę wschodniego wylotu drogi krajowej nr 22 – od ronda Sybiraków do granic miasta. Inwestycja obejmuje ok. 3-kilometrowy odcinek ulicy. Przewidziano budowę drugiej jezdni Walczaka, Bierzarina oraz Łukasińskiego wraz z przebudową skrzyżowań oraz frezowaniem nawierzchni asfaltowych na istniejących jezdniach. Przebudowane ma zostać również torowisko tramwajowe wzdłuż Walczaka od ronda Gdańskiego.

– Prace zostały podzielone na trzy etapy. Kończy się pierwszy etap inwestycji – prace przy ul. Łukasińskiego. Wykonawca otrzymał ZRID na dwa kolejne etapy i we wrześniu rozpoczyna dalsze prace. Inwestycja jest realizowana sprawnie i powinna zostać zakończona w zaplanowanym terminie – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy miasta.

Po rozpoczęciu prac z ruchu wyłączona zostanie pętla Silwana. Komunikacja tramwajowa, która została wznowiona w Gorzowie na początku lipca po niemal trzech latach przerwy, będzie korzystać z krótszej trasy. – Wstrzymanie dojazdu do pętli nastąpi w październiku lub listopadzie, uzgadniamy to również z wykonawcą innej inwestycji – przebudowy ul. Kostrzyńskiej, chcemy to skoordynować tak, by wstrzymanie było jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców – dodaje Ciepiela. Tramwaje będą kończyły bieg ok. kilometr wcześniej – w rejonie ul. Dowgielewiczowej, gdzie wybudowano rozjazdy.

Tramwaje nie wrócą już do pętli Silwana, która w ramach inwestycji zostanie zlikwidowana. Przewidziano przedłużenie trasy tramwajowej do ul. Fieldorfa-Nila, gdzie przewidziano rozjazdy i tory postojowe dla pojazdów dwukierunkowych. – Cała inwestycja zakończy się w ostatnim kwartale 2021 roku, ale będziemy się starali uzgodnić z wykonawcą, by komunikacja tramwajowa na całej linii została uruchomiona wcześniej – mówi rzecznik.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony