Partnerzy serwisu:

Gorzów przygotowuje się do węzła przy dworcu i przebudowy Dworcowej

Redakcja 19.01.2021

Gorzów przygotowuje się do węzła przy dworcu i przebudowy Dworcowej
mat. UM Gorzów Wlkp.
Dokumentacja dla węzła przesiadkowego przy dworcu w Gorzowie wraz i przebudowy ul. Dworcowej jest już gotowa. Inwestycja jest dofinansowana ze środków unijnych. Prace mają rozpocząć się w tym roku.
Dokumentacja projektowa przebudowy ul. Dworcowej na odcinku około 200 metrów – od ul. Sikorskiego do Składowej) jest już gotowa. Dokumentacja, jak i sama przebudowa ul. Dworcowej, jest współfinansowana ze środków unijnych. Dokumentacja przebudowy placu przed dworcem, budowy zadaszenia węzła przesiadkowego, przebudowy parkingów i torowiska, a także przebudowy sterowania ruchem tramwajowym i sieci trakcyjnej również jest gotowa. Wykonawca został wybrany w ramach zapytania ofertowego, a przygotowaniem dokumentacji projektowej zajęło się Biuro Projektowe Tomasz Romankiewicz.

Władze województwa lubuskiego potwierdziły, że projekt gorzowskiego węzła przesiadkowego zostanie dofinansowany z funduszy unijnych, z RPO lubuskie 2020. Zadanie otrzyma dofinansowanie w kwocie 12,6 mln zł.

Rozpoczęcie prac budowalnych zarówno do tego zadania, jak i do przebudowy ul. Dworcowej planowane jest jeszcze w tym roku. Według założeń, prace łącznie mają potrwać dwa lata. Całkowity koszt projektu to ponad 18,2 mln zł.

Więcej o założeniach projektu pisaliśmy tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Węzły przesiadkowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony