Partnerzy serwisu:

Gorzów na razie bez przebudowy i przedłużenia tramwaju na Walczaka

Witold Urbanowicz 11.09.2017

Gorzów na razie bez przebudowy i przedłużenia tramwaju na Walczaka
fot. WU
Gorzów Wielkopolski unieważnił przetarg na modernizację wschodniego wylotu drogi krajowej nr 22, w skład której wchodziła przebudowa i przedłużenie torowiska tramwajowego na ul. Wilczaka. Wszystkie oferty złożone w postępowaniu przekraczają budżet zamawiającego.
Przedmiotem przetargu była modernizacja wschodniego wylotu drogi krajowej nr 22 od ronda Sybiraków do granic miasta. Cała inwestycja obejmuje odcinek o długości około 3,07 km. Zadanie prowadzone jest w formule zaprojektuj i buduj. Zakres przebudowy obejmuje przebudowę ulicy Walczaka i budowę jej drugiej jezdni na odcinku od granicy miasta do ronda Gdańskiego oraz rozbudowę ronda Gdańskiego. Torowisko, które znajdzie się w pasie dzielącym jezdnie, zostanie kompleksowo przebudowane na odcinku na wschód od tego ronda. Zamiast pętli przy Szarych Szeregów przewidziano tory postojowe oraz do zawracania dla taboru dwukierunkowego, które znajdę się dalej – przy Fieldorfa-Nila. Więcej o zakresie inwestycji pisaliśmy tutaj.

Pod koniec lipca minął dzisiaj termin składania ofert. Zamawiający planował przeznaczyć na realizację zadania kwotę w wysokości 52,489 mln zł brutto. Udział w postępowaniu wzięły trzy firmy, zgłaszając jednak oferty znacznie powyżej kosztorysu. Najtańszą ofertę, opiewającą na 61,850 mln zł brutto, złożyła Balzola. Strabag jest w stanie zrealizować zamówienie za 71,573 mln zł brutto, a Budimex – 77,516 mln zł brutto. Wszyscy uczestnicy zadeklarowali 26-miesięczny termin realizacji oraz 72-miesięczną gwarancję. Przebudowa torowiska tramwajowego przewidziana jest nie wcześniej niż w 2019 r.

Dzisiaj (11 września) Gorzów Wielkopolski rozstrzygnął postępowanie. Zdecydowano o unieważnieniu przetargu, gdyż najtańsza oferta przekracza budżet o ponad 9 mln zł.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony