Partnerzy serwisu:

Górny Śląsk. Dżungla w tramwaju

jd/inf. pras. 18.10.2018

arrow
arrow
Górny Śląsk. Dżungla w tramwaju
fot. BP Witold Trólka
Górny Śląsk. Dżungla w tramwaju
Górny Śląsk. Dżungla w tramwaju
Górny Śląsk. Dżungla w tramwaju
Górny Śląsk. Dżungla w tramwaju
Niezwykły tramwaj jeździ w tym tygodniu w Katowicach, Chorzowie, Świętochłowicach, Bytomiu, Rudzie Śląskiej, Zabrzu, Gliwicach, Sosnowcu i Będzinie. Na jego pokładzie, w otoczeniu żywej zieleni i przy dźwiękach lasu, pasażerowie są edukowani o zagrożeniach, jakie niesie smog.
– Zagrożenie smogowe rośnie zwłaszcza o tej porze roku, a smog związany jest też z naszymi codziennymi wyborami. Dlatego prowadzimy akcję edukacyjną i zachęcamy mieszkańców do częstszego korzystania z komunikacji miejskiej. Apelujemy też do rządu, aby wycofał z rynku złe paliwa, które stanowią główne źródło zagrożenia smogowego. Ostatnio zostało wprawdzie podpisane rozporządzenie, które zakazuje stosowania toksycznych paliw, ale czas obowiązywania tego rozporządzenia został odsunięty o 2 lata – tłumaczy Michał Gramatyka, wicemarszałek województwa śląskiego, podczas inauguracji akcji.

Tramwaj będzie kursował według normalnego rozkładu jazdy, przez pierwsze dni na linii 11, natomiast w weekend – na linii nr 24.

Urząd Marszałkowski informuje, że prowadzi również akcje edukacyjne dla dzieci i młodzieży poprzez spektakle teatralne i lekcje w szkołach ponadgimnazjalnych. W celu podnoszenia świadomości w temacie niskiej emisji prowadzone są różnego rodzaju akcje informacyjno-edukacyjne. Do tej pory zrealizowano m.in. kampanię „Mogę zatrzymać smog”, partycypacyjne otwarte warsztaty antysmogowe „Śląskie bez smogu”, akcję „List do sąsiada” czy ekologiczne lekcje obywatelskie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Podjęto również współpracę z Eko Patrolem Głównego Instytutu Górnictwa, który w marcu przeprowadził badania zanieczyszczenia powietrza w ośmiu miastach województwa. Dodatkowo materiały informacyjne dotyczące walki ze smogiem i założeń uchwały antysmogowej pojawiły się w marketach budowlanych (Leroy Merlin i Castorama).
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Smog
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony