Partnerzy serwisu:

Górna Austria kolejnym regionem testującym wodorowy autobus Solarisa

Redakcja 11.08.2021

arrow
arrow
Górna Austria kolejnym regionem testującym wodorowy autobus Solarisa
Fot. Land OÖ, Wolfsteiner
Górna Austria kolejnym regionem testującym wodorowy autobus Solarisa
Górna Austria kolejnym regionem testującym wodorowy autobus Solarisa
Górna Austria kolejnym regionem testującym wodorowy autobus Solarisa
W kolejnych dniach na liniach malowniczego miasta Wels w austriackim landzie Oberösterreich jeździć będzie autobus Solaris Urbino 12 hydrogen, napędzany energią elektryczną pochodzącą z wodoru. Pojazd będzie testowany w ramach unikalnego dla Austrii projektu mobilności Hydro-Motion, który jest efektem współpracy pomiędzy krajem związkowym Górna Austria, miastem Wels, firmami Fronius oraz Solaris, a także dostawcami usług transportowych Wels Linien, SAB Tours i OÖVV.
W dniu 10 sierpnia w austriackiej miejscowości Wels odbyła się konferencja prasowa, mająca na celu prezentację innowacyjnego projektu mobilności, który jest w 100% przyjazny dla klimatu. W ramach inicjatywy rządu landu Oberösterreich (LINZ), na liniach miasta Wels testowany będzie autobus wodorowy marki Solaris. Spotkanie, współorganizowane z lokalnym przedstawicielem firmy – Solaris Austria, stanowi symboliczne otwarcie testów tego modelu na terenie Górnej Austrii. Próbne jazdy wodorowego Urbino będą trwały do 20 sierpnia 2021 r.

– Jestem niezmiernie zadowolona, że wodorowe autobusy Solarisa cieszą się coraz większym zainteresowaniem austriackich przewoźników. Po raz kolejny mamy okazję zaprezentować w Austrii nasz autobus wodorowy. Przyszłość mobilności należy do rozwiązań bezemisyjnych, a technologia wodorowa pozwala na wspaniałe możliwości operacyjne. Zaangażowanie Landu Oberösterreich, odpowiedzialnego za prezentację modelu demonstracyjnego mieszkańcom regionu, jest wspaniałym przykładem aktywnego wpływu na kształtowanie świadomości w zakresie napędów alternatywnych w komunikacji miejskiej – powiedziała Anna Mejer, dyrektor generalny Solaris Austria.

Jazdy testowe pozwolą sprawdzić osiągi autobusu i jego możliwości w rzeczywistej eksploatacji. Dotychczas wykazano, że przy pełnym tankowaniu Solaris Urbino 12 hydrogen może jednorazowo pokonać trasę około 400 km.

Technologia wodorowa to nie tylko rozwiązanie na przyszłość – coraz więcej europejskich przewoźników decyduje się na włączenie Urbino hydrogen do swojej floty. Solaris jest europejskim liderem rozwiązań bezemisyjnych w pojazdach transportu miejskiego. Od 2019 roku, kiedy odbyła się premiera wodorowego modelu Solarisa, zamówienie na autobus złożyli przewoźnicy z Niemiec, Włoch, Austrii, Holandii i Szwecji. Szczególnie w ostatnim czasie, ten nowoczesny i całkowicie bezemisyjny pojazd zyskuje coraz większe uznanie wśród austriackich przewoźników. Pod koniec maja tego roku konferencja w Villach zapoczątkowała testy pojazdu na terenie regionu Karyntia. Według prognoz rynkowych do 2030 roku autobusy napędzane energią z wodoru będą stanowić istotną część autobusowej floty w Europie.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
#Wodór w transporcie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony